Złote monety rocznicowe Skarbnicy Narodowej – sprawdź nasze opinie

Złote pamiątkiPolski dystrybutor monet ma w swojej ofercie wiele nietypowych okazów. Stanowią one formę upamiętnienia ważnych postaci lub wydarzeń, które zmieniły bieg historii. Warto wiedzieć, jakie modele wyróżniają się spośród innych, kolekcjonerskich wyrobów.

Moneta upamiętniająca setną rocznicę urodzin Jana Pawła II
Numizmat został wykonany z czystego złota próby 999/1000. Wyróżnia go najwyższa jakość mennicza. Moneta zaliczana jest do limitowanej edycji. W kolekcji znajduje się bowiem jedynie 250 egzemplarzy numizmatów „Módl się za nami” o wadze uncji. Monetę wykonaną z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II zdobi wizerunek papieża z pastorałem. Na rewersie umieszczono również napisy „PRAY FOR US”, „JOHANNES PAULUS II” oraz rok urodzin Karola Wojtyły.

Dodatkowe zdobienie stanowi inskrypcja nawiązująca do idei, która przyświecała Polakowi przez okres jego pontyfikatu. Na awersie monety znajduje się herb Republiki Konga, do której Jan Paweł II udał się w 1980 roku, by umocnić afrykańskich katolików w ich przekonaniach. Do numizmatu dołączony jest numerowany Certyfikat Autentyczności i piękna szkatułka kolekcjonerska zdobiona numerem.

Numizmat wykonany z okazji czterechsetnej rocznicy powstania obrazu Moneta
Moneta wykonana z czystego złota próby 999/1000 odznacza się najwyższą jakością menniczą cenioną przez największych kolekcjonerów. W ofercie polskiego dystrybutora znajduje się pięćset egzemplarzy z wizerunkiem Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Do monety opatrzonej indywidualną numeracją dołączono eleganckie, drewniane pudełko oraz Certyfikat Autentyczności. Podobizna Matki Boskiej Ostrobramskiej umieszczonej na numizmacie została ozdobiona napisem „Our Lady of the Gate of Dawn”, stanowiącym angielski odpowiednik polskiego nazewnictwa przyjętego dla świętej ikony. Projekt wykonany przez Roberta Kotowicza ukazuje również wizerunek Elżbiety II oraz dziesięciodolarowy nominał.

Monety rocznicowe Skarbnicy Narodowej stanowią doskonałe urozmaicenie zgromadzonej kolekcji. Jeżeli chcesz zaś dowiedzieć się więcej o numizmatyce i sztuce kolekcjonowania monet, odwiedź www.skarbnicanarodowa.info.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.