Zalety diety pudełkowej

zaletydietypudelkowejPowszechnie przyjmuje się, że każda kobieta zajmuje się w domu obowiązkami takimi jak sprzątanie czy gotowanie. Choć w ostatnich latach raczej odchodzi się od tego modelu i związki zaczynają być o wiele bardziej partnerskie – w dalszym ciągu w sporym stopniu to płeć piękna woli zajmować się przygotowywaniem posiłków dla swojej drugiej połowy oraz dzieci.

Często w ten sposób możemy wyrazić swoją wdzięczność lub po prostu sprawić przyjemność członkom rodziny poprzez ugotowanie ich ulubionego dania.

Nie zawsze jednak jest to takie proste, jeżeli nie mamy zbyt dużych umiejętności kulinarnych lub np. nasze dzieci zmagają się z konkretnymi alergiami pokarmowymi i nie jedzą chociażby glutenu. Konieczność upewniania się czy każdy konkretny składnik jest dla nich bezpieczny może być bardzo uciążliwa i sprawiać sporo kłopotu w szczególności, gdy jednocześnie wykonujemy prace zawodową.

Niektórzy z kolei zwyczajnie nie lubią spędzać zbędnego czasu w kuchni i nie czują potrzeby, aby przebywać tam więcej niż to konieczne. Nie ma w tym nic dziwnego – gotowanie i pieczenie zajmuje czas, a konieczność sprzątnięcia brudnych garnków lub zapakowania zmywarki to kolejne stracone minuty w ciągu dnia, które można by poświęcić na rozwój swojego hobby czy ćwiczenia fizyczne.

Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? Oczywiście, od kilku lat co raz większą popularnością cieszy się dieta pudełkowa. Polega ona głównie na tym, że jedzenie zostaje przygotowane specjalnie dla Ciebie i dostarczone na wskazany adres – zarówno do pracy jak i miejsca zamieszkania. Stanowi to ogromny komfort, gdyż nie musisz już w ogóle zaprzątać sobie głowy gotowaniem – w zależności oczywiście od tego czy zdecydujesz się na zamawianie każdego posiłku w ciągu dnia czy np. tylko kolacji.

Jeżeli zaciekawiło Cię to na czym jeszcze polega taka dieta cateringowa i jakie są możliwości oferowanych posiłków to w dalszej części tekstu znajdziesz wszelkie informacje na ten temat oraz o wiele więcej.

Co to jest dieta pudełkowa

cotojestdietapudelkowa

Na początek może zajmijmy się dokładniej tym, co to jest dieta pudełkowa. Cała idea stworzona została w celu ułatwienia ludziom przestrzegania diety i zgubienia zbędnych kilogramów. Tym, co najbardziej zniechęca osoby odchudzające się jest konieczność przygotowywania sobie posiłków na zapas podczas gdy najprostsze jest kupienie sobie gotowej kanapki czy hamburgera na mieście. Nie lubimy ograniczeń a podczas prób schudnięcia bardzo łatwo znajdujemy wymówki, aby powrócić do starych nawyków.

Dieta pudełkowa to coś, co jest odpowiedzią rynku na potrzeby odchudzających. Zanim zdecydujesz się na jej zakup musisz udać się do dietetyka, który dokładnie określi jakie produkty powinieneś spożywać na swojej diecie. Wszystko zależy od twojego trybu życia, wieku, płci i oczywiście środków finansowych. Gdy będziesz mieć już jasno określony plan możesz dostarczyć rozpiskę do firmy zajmującej się cateringiem dietetycznym a ona upewni się, że otrzymasz wszelkie niezbędne wartości odżywcze w swoich posiłkach.

Pierwszym pytanie osób, które rozpoczynają odchudzanie jest to, ile można schudnąć jedząc posiłki, które oferuje dieta pudełkowa? Nie ma na to tak naprawdę jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego czy zostały one dobrze dobrane przez dietetyka oraz czy będziesz sumiennie przestrzegać swojej rozpiski. To, ile można schudnąć nie zależy też wyłącznie od tego czy twoja dieta pudełkowa działa – bardzo istotne są też ćwiczenia fizyczne bez których trudno będzie Ci osiągnąć sukces. Pamiętaj, że dopiero zastosowanie tych dwóch czynników sprawi, że wreszcie będziesz cieszyć się wymarzoną sylwetką.

Porady dla początkujących

poradydlapoczatkujacych

Osoby, które są dopiero na etapie zastanawiania się czy dieta pudełkowa to coś dla nich – powinny zacząć od samodzielnego przygotowywania posiłków na takiej samej zasadzie. Każdy ranking opisujący catering dietetyczny czy też inaczej fit catering podkreśla, że jego zakup na pewno znacznie obciąży naszą kieszeń.

Na stronie https://terazfit.pl/ znajdziesz opinie mówiące nawet, że fit catering to opcja tylko dla osób, które mają bardzo wymagającą i dobrze płatną pracę – przez co nie mają czasu na gotowanie, ale jednocześnie posiadają wystarczającą ilość pieniędzy na zakup diety pudełkowej na cały miesiąc.

Zanim przejrzysz sobie ranking i opinie zastanów się nad tym czy interesuje Cię catering dietetyczny na wszystkie dni tygodnia czy np. tylko na weekendy. Na takiej samej zasadzie możesz zdecydować się również na zamawianie sobie tylko obiadów i pominięcie śniadań oraz kolacji. Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że zmniejszają się koszty diety pudełkowej, ale w dalszym ciągu może to zmotywować Cię do wprowadzenia zmian.

Jeżeli jednak w dalszym ciągu nie posiadasz funduszy w wysokości przynajmniej 50 zł dziennie na catering dietetyczny, to opinie użytkowników wykazują, że możliwe jest przygotowanie czegoś podobnego samodzielnie i w swoim domu. Oczywiście będzie to już wymagało poświęcenia czasu i przynajmniej minimalnego zaangażowania w tajniki kulinarne – ale jest to jak najbardziej możliwe. Potrzebny będzie Ci tylko odpowiedni plan i jasne określenie tego, co chcesz spożywać i o jakich porach. W ten sposób możesz każdego wieczora poświęcać trochę czasu na to, aby np. pokroić warzywa i owoce, ugotować obiad i przygotować dressing do sałatki – a następnie zapakować to wszystko w pojemniki i mieć następnego dnia gotowy catering. W ten sposób zyskasz pełną kontrolę nad tym co spożywasz i nie pozwolisz, aby nagły głód spowodował skierowanie się do pizzerii bądź innego miejsca z niezdrową żywnością.

Na co uważać

nacouwazac

Bez względu na to na co się zdecydujesz, dieta pudełkowa posiada też kilka aspektów na które musisz uważać. Przede wszystkim musisz dowiedzieć się jakie potrawy są dla Ciebie dostępne, gdyż po jakimś czasie otrzymywanie tych samych dań może okazać się monotonne. Brak urozmaicenia może z kolei prowadzić do rezygnacji z diety i powrotu do starych nawyków.

Dieta pudełkowa powinna wyeliminować z twojego jadłospisu to, na co musisz uważać – ale musisz upewnić się również, że produkty które używa dana firma są na pewno zdrowe i uzyskiwane z np. ekologicznych upraw. Wszystko zależy od tego na jakiego rodzaju pożywieniu Ci zależy.

Wszystko co musisz teraz zrobić to zastanowić się, jak dieta pudełkowa może wpłynąć na twoją dietę i życie. Jeżeli uważasz, że wprowadzi ona pozytywne zmiany to musisz tylko przemyśleć swoje fundusze i podjąć decyzję dotyczącą tego czy chcesz w ten sposób zainwestować w swoje zdrowie. Dieta pudełkowa może pomóc Ci zrobić pierwszy krok w kierunku odchudzania, ale to jak postąpisz dalej będzie zależało tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeżeli jednak od zawsze nienawidzisz gotowania to na pewno znacznie poprawi to jakość twojego dnia.