Wolnobieg rowerowy Shimano MF-TZ20 – Opinia

Wolnobieg ShimanoWolnobieg do roweru Shimano MF-TZ20. Posiada 6 tarcz zębatych o ilości koronek 14, 16, 18, 21, 24 i 28 sztuk.  Całość przeznaczona głównie do rowerów górskich i miejskich ze względu na zakres blatów. Wykonany z stali, posiada frezowane koronki które mają ułatwiać wprowadzanie łańcucha oraz zmniejszać wagę urządzenia.

Waga około 380 gram – czyli w normie tego typu sprzętu. Jest to jeden z najtańszych modeli tego typu.

Poszczególne blaty są z dosyć cienkiego metalu + frezowane koronki sprawiają że wolnobieg MF-TZ20 jest dość lekki. Podczas przejechania około 1000 km koronki stają się mocno przytarte na głównych biegach, mimo dobrego nasmarowania olejem teflonowym.

Powodem tego jest zapewne słaby (miękki) stop metalu. Produkt ten dobrze współgra z łańcuchami z tej samej firmy – ważny jest rozstaw oczek.

Działanie wolnobiegu shimano jest bezawaryjne i precyzyjne. Po za przytarciem koronek brak innych uszkodzeń podczas używania. Jest to tani produkt, przez co jego jakość i trwałość może być mniejsza. Ten typ wolnobiegu czyli Shimano MF-TZ20 posiada dwa rodzaje, z stali czarnej oraz brązowej.

Wolnobieg rowerowy o stali czarnej jest mniej wytrzymały od swojego zastępnika, mimo że jest w tej samej lub bardzo zbliżonej cenie. Opinia: Po przetestowaniu Shimano MF-TZ20  nie zachęcamy do jego kupna dla osób jeżdżących dużo rowerem, lepiej dopłacić trochę więcej za lepszej jakości wolnobieg rowerowy tej samej firmy o innym modelu. Chodzi o wytrzymałość na ściernie zębatek. Zapraszamy do  kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.