Woda po gotowaniu do podlewania kwiatów

Woda do kwiatówWoda po gotowaniu jest bardzo cenną cieczą i nie powinno się jej wylewać. Podczas dotowania przykładowo ziemniaków czyi warzyw uwalniają się do wody wartości odżywcze które w niej pozostają.

Woda po gotowaniu jest więc bardzo cenną cieczą którą możemy dobrze wykorzystać.

Na początek jednak przed wykorzystaniem należy wodę po gotowaniu ostudzić do temperatury pokojowej.

Wodę jaka była po gotowaniu najlepiej jest wykorzystać do podlewania kwiatów. Ma to dwie pozytywne cechy, pierwszą z nich jest sam fakt oszczędności wody a drugą to, że woda jest o znakomitych wartościach odżywczych dla roślin.

Wodę tą najlepiej jest zaraz po gotowaniu wlać do jakiegoś pojemnika którym może być przykładowo konewka ogrodowa. Po około jednym dniu woda jest idealna i można nią podlewać wszystkie rośliny w domach i grodach.

Roślinki podlewane wodą po gotowaniu są już nawożone przez wartości zawarte w tej wodzie więc nie należy dodawać do nich dodatkowych nawozów. Samo składowanie wody po gotowaniu jest rzeczą jednak problematyczną, bo należy wiedzieć że ta woda po wcześniejszym ustaniu wydziela nieprzyjemny zapach.

Zapach ten jest podobny do zgnilizny, jest to po prostu rozruszanie elementów mineralnych w wodzie które już nawet po jednej nocy przechodzą cykl rozkładu. Woda w porównaniu do zwykłej kranówki jest bez wątpienia kilka razy lepsza dla rośli więc zachęcam do jej stosowania. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.