Wędka Rumpol Strong 3608 3,6 metra – Opinia i Test

Wędka Strong RumpolWędka teleskopowa Rumpol Strong majesty 3608 posiadająca długość 3,6 metra składa się z 8 składających się sekcji oraz 7 przelotek na żyłkę.

Przelotki na wędce są mocowane na zasadzie nasadzenia na obwód poszczególnej danej sekcji przelotki o mocowaniu pierścieniowym – przelotki mogą być słabo przyklejone – przez co mogą łatwo się oderwać lub przesuwać.

W naszym przypadku po około 20 godzinach korzystania z wędki dwie przelotki się odkleiły (miały dosłownie kropelkę kleju tylko w 1 miejscu) – można je na stałe skleić samodzielnie klejem polimerowym. Po samodzielnym sklejeniu dobrym klejem na pewno będzie to trzymało już stabilnie i trwale.

Wędka posiada wspominaną długość 3,6 metra – pozwala to na łowienie praktycznie na dowolnym łowisku nawet o częściowo zarośniętym brzegu czy w pobliżu sitowia. Jest to optymalna długość, jaka się sprawdzi w większości przypadków zbiorników wodnych.

Ciężar wyrzutu to około 40 do 80 gram – chodzi tutaj głównie o elastyczność wędki. Jest bardzo elastyczna i to jest jej ogromna zaleta – szczególnie podczas polowania na białą rybę. Dzięki tak dużej elastyczności sama wędka także pracuje podczas zacinania i holowania ryb tym samym ułatwiając złowienie ryb.

Polując na bardzo dużą rybę – przykładowo morską, może być z tym problem bo elastyczność może okazać się za duża. Jednakże w większości przypadków jest to świetne rozwiązanie. Nawet średnie ryby gdy się już zacięło ma się wrażenie że jest coś większego – racji na spore uginanie wędki. Ale to akurat cecha także pozytywna – dodaje lepszych emocji.

Przelotki jakich jest 7 są z metalu z otworem wewnętrznym na żyłkę z tworzywa. Ostatnia szczytowa naszym zdaniem jest trochę za mała – w przypadku większego stopera może mieć problemy z przejściem. Oczko mogło by być trochę większe.

Także na ostatniej sekcji przy kołowrotku zamiast stalowej obejmy mogłaby być przelotka, jaka by dodatkowo napinała żyłkę – odległość od kołowrotka do najbliższej przelotki jest standardowa – lecz mogłaby być mniejsza by zmniejszyć efekt luzu żyłki.

Długość transportowa wędki Rumpol Strong 3608 to 60 cm – zmieści się nawet do małych pokrowców lub dłuższego plecaka. To także zaleta, że nie trzeba posiadać dużych pokrowców na wędki.

Waga wynosi 270 gram – chodzi o samo wędzisko bez kołowrotka. Jest lekka ale mimo wszystko wytrzymała. Łapaliśmy na niej bardzo duże zgięcia i nic nie pękało.

Na rączce znajduje się mocowanie na kołowrotek – są to pierścienie z tworzywa jakie poruszają się po gwintowanym elemencie wędki – jest to standardowy docisk. Sprawdza się bardzo dobrze bez najmniejszych zarzutów.

Uchwyt wędki Rumpol Strong 3608 jest wykonany z grubej pianki z karbowaniem. To także duża zaleta – zarówno grubość jest na tyle duża, że wygodnie się ją trzyma a karbowanie pomaga dzierżyć wędkę jeszcze pewniej nawet w opadach deszczu.

Wędka posiada w zestawie górną zaślepkę ułatwiającą jej powieszenie na haczyku lub jako osłona przez uszkodzeniem szczytówki podczas transportu. Osłona ta jest wykonana z tworzywa z paskiem mocującym z gumy.

Podczas gdy otrzyma się nową wędkę może ona mieć silny zapach przypominający kalafonię. Na początku może to uderzać po nozdrzach. Zapach ten jednak ulatnia się bardzo szybko po odpakowaniu – już na 3 dzień nie będzie powonienia.

Wędka może występować w różnych kolorach.

Po naszym teście wędki Rumpol majesty Strong 3608 musimy stwierdzić że to bardzo fajny sprzęt. Jest w bardzo dobrej klasie cenowej a także jakości względem ceny. Dużą elastyczność to ogromna zaleta a także cała konstrukcja poza przelotkami sprawdza się naprawdę dobrze podczas połowów ryb.

Jesteśmy zadowoleni z tego produktu i zdecydowanie możemy go polecić. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie oraz komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.