Waga diagnostyczna łazienkowa Silver Crest z Lidla – Opinia i Test

Waga diagnostycznaWaga diagnostyczna a zarazem łazienkowa marki Silver Crest jaka należy do marketów Lidl to elektroniczne urządzenie pomiarowe. Waga ta ma kilka różnych trybów pracy i danych pomiarowych.

Urządzenie to jest zasilane baterią oraz posiada czytelny elektroniczny duży wyświetlacz LCD. Występuje ona w kilku wariantach kolorystycznych oraz opracowaniu szaty wizualnej designu. Mimo znaczących różnic w wyglądach zewnętrznych, to każda z wag diagnostycznych tego sklepu oraz marki – jest taka sama technicznie, pod względem działania oraz funkcji pomiarowych.

Model testowany to SPWD 180 F1 – waga jest zasilana jedną baterią CR2032 – dołączona jest w zestawie.

Na wadze diagnostycznej Silver Crest można sprawdzić takie dane ciała jak:

  • Waga ciała – rzeczywista waga liczona z dokładnością do około 100 gram. Aby zaczęła działać niezbędny jest na nią nacisk minimum 3 kilogramów (rozruch od około 5 kg) a maksymalny to 180 kilogramów. Należy pamiętać, że waga ciała się waha w zależności od pory dnia oraz jedzonych pokarmów oraz ilości pitej wody a także wydalania.
  • Waga tkanki tłuszczowej – jest to wynik podawany jako procentowy udział w wadze. W rzeczywistości jest to zawartość tkanki tłuszczowej względem organizmu a nie waga samego tłuszczu. Na wyświetlaczu ma oznaczenie jako „FAT”.
  • Zawartość wody w organizmie – jest to wskaźnik wyrażany w procentach. Pokazuje jaki procent wody znajduje się w ciele – pamiętać należy że nie liczy się to jako czysta woda ale zawartość ogólnie płynów – cieczy.
  • Udział kości w organizmie – przedstawiony jako waga.
  • Waga tkanki mięśniowej w organizmie – także zawarta w skali procentowej względem całej wagi.
  • Dzienne zapotrzebowanie szacunkowe na kalorie dla organizmu – pokazana wartość liczbowa. Oszacowana na bazie wagi oraz wprowadzonych danych personalnych i ruchowych do wagi.

Waga także pokaże względem parametrów czy ma się otyłość, nadwagę, normalną wagę ciała lub niedowagę. Niestety wszystkie napisy i komunikaty są w języku angielskim lub innym – nie ma do wyboru języka Polskiego.

Aby waga działała należy wprowadzić do niej takie dane jak wiek, płeć oraz wzrost. Także należy wybrać 1 z 5 różnych wariantów – jak dużo uprawiamy aktywności fizycznej. Do wyboru duża aktywność, umiarkowana, średnia, mała oraz praktycznie znikoma.

Jednostki miary w wadze Silver Crest z Lidla można zmieniać – oczywiście najpopularniejsza to KG jaka jest także dostępna.

Waga ta posiada 12 profilów użytkownika – można zapisać czyli tyle osobnych danych poszczególnych osób, jakie mają zamiar korzystać z urządzenia. To pomaga by nie wprowadzać tych danych za każdym razem, gdy mamy zamiar zrobić pełną diagnostykę użytkownika.

Waga po naciśnięciu pokaże tylko wagę osoby – dopiero po akceptowaniu wszystkich danych profilu wykona pełny skan i pokaże wszystkie dodatkowe dane. Urządzenie to automatycznie się włączy po wejściu na nie oraz tak samo automatycznie się wyłączy.

Zakres wiekowy osoby jaka ma zamiar się ważyć to od 10 do 80 lat. Niestety jak widać nie jest w stanie pracować z młodszymi dziećmi oraz osobami starszymi. Zakres wzrostu to od 100 do 220 cm – to także wyklucza osoby niższe jak i wyższe.

Wymiary wagi to 300 x 300 mm na 21 mm – jest kwadratowa. Waga całego urządzenia to około 1,6 kg.

Zakończenie pomiaru sygnalizowane jest podwójny mignięciem danych na wyświetlaczu – wszystkie dane pomiarowe są wyświetlane 3 razy w pętli. Waga ciała – udział tłuszczu, udział wody, udział mięśni, udział kości, zalecana dzienna dawka kalorii.

Waga posiada 3 klawisze funkcyjne – włączenie opcji oraz strzałki ku górze i dołowi do zmiany danych i wprowadzania nowych a także wyboru profilu. Przyciski te są dotykowe i nie mają efektu wciskania – niestety jest to wada. Bardzo łatwo jest potracić przycisk stopą a tym samym zmieniają się same dane użytkownika lub typy wagowe. Podczas naszych testów miało to miejsce kilka razy – potem trzeb ręcznie przywracać poprawne dane.

Waga diagnostyczna Silver Crest z Lidla w tym wypadku posiada 6 mm szkło. Po bokach znajdują się czujniki, na jakich należy stanąć aby był wykonany poprawny pomiar – czujniki te są z metalu.

Urządzenie to posiada wskaźniki przeciążenie oraz konieczności wymiany baterii.

Dokładność ważenia – trudno jest stwierdzić, jeśli ważenie następuje po sobie dane są zbieżne. Natomiast gdy w większym odstępie czasu mogą się odrobinę różnić. Winą tego jest oczywiście fakt, że ciało człowieka nie waży stale tyle samo – w zależności od jedzenia, picia itd.

Gwarancja urządzenia wynosi 3 lata – to akurat spora zaleta.

Po całkowitym teście wagi Silver Crest z Lidla trwającym parę miesięcy można powiedzieć że jest to ciekawy produkt. Niestety można mieć problemy z tym – że dane mogą się w niej przestawiać przez nieopatrzne delikatne naciśnięcie na klawisze – jest to denerwujące. Klawisze w dotyku czasami nie chcą zareagować ale jak się depnie przez przypadek to często przestawią ustawienia.

Dawne z wagi da się odczytać stojąc na urządzeniu – można z niego jednak zejść po sygnale (mruganiu) wtedy i tak będą wyświetlane 3x w pętli – to dobry czas na spisanie informacji z bliska. Niektórym ikonkom trzeba się przypatrywać aby wiedzieć czego to jest dokładnie pomiar.

Należy pamiętać aby waga stała na równej twardej powierzchni oraz by równo najść stopami w styku na czujnikach. Inaczej pomiar może być niedokładny.

Waga jest na pewno ciekawym rozwiązaniem i warto mieć coś takiego w domach. Gdyby nie denerwujące klawisze to była by naprawdę fajna. Po za tym wszystko jest w niej w najlepszym porządku. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie oraz komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.