Wafle kakaowe bez dodatku cukru od Wawel – Opinia

Wafle wawelWafle bez dodatku cukru o smaku kakaowym produkowane przez firmę Wawel to kolejny produkt poddany naszej opinii. Przykładowa paczka mieści w sobie 110 gram.

W smaku są one całkiem ciekawe mimo że mogą dla wielu osób wydawać się zbyt mało słodkie. Cenowo niestety wychodzą bardzo drogo, naszym zdaniem zdecydowanie za drogo.

Skład wafli kakaowych bez cukru od Wawel: mąka pszenna, tłuszcz roślinny utwardzony (składnik kontrowersyjny, tak zwany zatykacz żył), mleko w proszku odtłuszczone, maltitol E965 (czyli substancja słodząca), kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 5,2%, chrupki kukurydziane, serwatka w proszku, olej roślinny, lecytyna sojowa E322 jako emulgator, wodorowęglan sodu E500b i wodorowęglan amonu E503b jako substancje spulchniające, oraz sól. Produkt zawiera pszenicę, mleko w proszku i soję.

W składzie nam bardzo się nie podoba utwardzony tłuszcz rośliny, to nie jest dobry składnik a nawet uważany praktycznie bez sprzecznie za szkodliwy dla zdrowia.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: energia 481 kcal, białko 10,4 g, węglowodany 48 g w tym cukry 10,3 g i skrobia 29,2 g, tłuszcz 29 g w tym kwasy nasycone 13,1 g, błonnik 3,3 g i sól 0,3 g. Tłuszczów jest jak widać dość sporo co nie cieszy. Natomiast miły jest procent błonnika.

Naszym zdaniem jest to produkt przesadnie drogi i nie dość dobry jakościowo abyśmy go polecali, szczególnie przez skład. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.