Wafel w czekoladzie Estella deserowa – Opinia

Estella z biedronkiWafel w czekoladzie o nazwie Estella to produkt jaki można nabyć w marketach Biedronka jest produkowany przez Jago. Przykładowe opakowanie mieści w sobie 50 gramów produktu. Wafel posiada w sobie niestety elementy w składzie jakie mają kontrowersje zdrowotne.

Smakowo wypada on przyzwoicie, ale nie jest jakimś wybitnie smacznym towarem.

Skład wafla w czekoladzie Estella: czekolada 31% (cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, tłuszcz mleczny, emulgator lecytyna z soi i E476 oraz aromat) tłuszcz roślinny utwardzony, cukier, mąka pszenna, serwatka w proszku z mleka, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 3%, mleko w proszku odtłuszczone, skrobia ziemniaczana, olej roślinny, emulgator lecytyna z soi, aromat, sól, substancje spulchniające wodorowęglan sodu i jaja w proszku.

W kładzie źle że występuje tłuszcz utwardzonym, który zapycha układ krwionośny oraz E476 czyli karmel amoniakalno siarczynowy – jaki u szczurów wywoływał powiększenie nerek i wątroby.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu wafla Estella: 543 kcal, białko 5 g, węglowodany 57,8 g w tym cukry 41,2 g, tłuszcz 32,2 g w tym kwasy nasycone 12,6 g, błonnik 1 g oraz sód 0,06 g. jak widać jest to produkt mocno kaloryczny i mający bardzo dużą zawartość cukru bo aż 41,2 %.

Naszym zdaniem jest to produkt niegodny polecenia w obecnym składzie – kontrowersyjne składniki oraz duża zawartość cukru. Także smakowo raczej trudno określić go najlepszym. Warto wybierać produkty te zdrowsze. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.