Uwaga na telefon w Play – znikają pieniądze i transfer

Play znika transferOperator sieci komórkowej PLAY, to jedna z najpopularniejszych firm tego typu w Polsce. Sieć ta także ma jedną z największych pokryć na terenie oraz skupia jedną z największych ilości użytkowników.

Dzięki temu generuje jedne z największych zysków liczonych w miliardach złotych.

Niestety nie wszystko w tej sieci jest tak do końca kolorowe. Na początku warto przyjrzeć się ich obecnym ofertom wszelkich usług i porównać je z tymi, jakie były dostępne przy wprowadzaniu sieci na rynek i jej wczesnych latach rozwoju.

Na pewno można stwierdzić, że starsze oferty były bardziej atrakcyjne niż obecne, zarówno od strony internetu jak i rozmów telefonicznych. Z czasem nowe oferty sieci Play (gdy złapała już na na atrakcyjniejsze oferty dużą grupę użytkowników) zaczęły stawać się coraz bardziej podobne do konkurentów i bez wątpienia mniej atrakcyjne cenowo oraz bardziej restrykcyjne.

Dawniej można było posiadać darmowy internet LTE aktywowany stale a teraz bardzo drogie transfery, czy karty ważne przez cały rok od doładowania na rozmowy jako standard, a nie potrzebne były do tego aktywacje dodatkowych usług itd.

W tym temacie jednak o problemie o jakim można licznie poczytać w sieci – czyli problemach użytkowników tej sieci i znikaniu gotówki z konta, transferów czy doładowań.

Na początku warto przyjrzeć się problemowi z doładowaniami. Po wykupieniu doładowania typu zdrapka i wpisaniu kodu w telefonie – przychodzi sms sieciowy z potwierdzeniem doładowania i podziękowaniem. Potem może się okazać, że doładowanie nie jest widoczne na Play24 a tym samym nie istnieje w systemie – na tym tracimy sporą gotówkę gdyż pieniądze wyparowały, doładowanie dodatkowo nie dało darmowych rozmów do Play, na ilość dni zgodnych z ceną doładowania a tym samym znikały pieniądze z konta jeśli tam jakieś były.

Sami doświadczyliśmy tego dwa razy w doładowaniach za 5 zł zdrapkach. Dlatego trzeba zawsze sprawdzać, czy doładowanie jest widoczne na play24 i trzymać taką zdrapkę jako dowód jej zakupienia przez jakiś czas – gdyby nagle zniknęło z konta.

Podobno niektórzy kupujący doładowania z przelewu bankowego także mają problem, że pomimo przelania gotówki doładowanie z konta one nie nastąpiło – takie informacje były pisane przez użytkowników na forach pomocy Play.

Innym problemem jaki bezpośrednio zaobserwowaliśmy, to przy dodawaniu numeru do Play24 do własnego konta – numer przez jakiś czas jest widoczny a potem znika jak by nigdy go nie było. Warto więc sprawdzać przez jakiś czas, czy aby na pewno trwale się dodał do istniejącego konta.

Szczególnie miało to miejsce przy rejestracji numerów przez internet. Z informacji wynika że także ktoś miał skasowane całe konto, co wynika także z forum pomocy sieci, ale jest to informacja od osób trzecich.

Inną sprawą wartą poruszenia o jakiej można licznie poczytać w sieci jest znikanie transferu z konta, mimo baku aktywności. Sami to zaobserwowaliśmy gdyż kupiliśmy doładowanie 2 GB i mimo braku najmniejszej aktywności sieciowej zrobiło się z niego 1977 MB już na drugi dzień. W licznych tematach skala samoczynnego ubytku pojawiała się różna – warto więc bardzo dokładnie pilnować czy nie ubywa samoczynnie – dobrze mieć do tego aplikacje monitorujące na smartfonie oraz komputerze.

Kilka razy także można się spotkać z informacjami, że znikają środki pieniężne z konta. Mając jakąś kwotę na koncie bez wykonywania jakichkolwiek połączeń i ustawienia dyspozycji, niektórzy twierdzą że czasami środki znikają – z tego co udało się przeczytać z reguły są to drobne kwoty, ale takie najtrudniej jest zauważyć. Jednakże to także informacje od osób trzecich.

Co sami niejednokrotnie stwierdziliśmy. Nie dochodzą czasami SMS-y, mimo pobrania gotówki na ich wysłanie. Taka sytuacja kilka razy się zdarzyła także i u nas. Pomimo wysłania sms-a i pobrania za niego pieniędzy z konta, taka wiadomość nie dotarła na telefon odbiorcy. Jest to bardzo rzadki przypadek, zdecydowanie mniej niż 1 na 100 ale mimo wszystko może się zdarzyć.

Podsumowując, przyczyny takich problemów mogą być różne, błędy sieci czy może czasami zła kontrola lub znajomość własnych urządzeń i ich ustawień. Nie zmienia to jednak faktu, że warto kontrolować wszystkie te rzeczy, aby być na bieżąco a w razie wystąpienia tych problemów natychmiast składać reklamacje i żądać zadośćuczynienia – aby nie być stratnym.

Tylko gdy się pilnuje można być bezpiecznym, że nic nagle nie zniknie z naszych środków i zapłacimy za to co faktycznie miało miejsce. Jeśli ktoś miał także jakieś problemy z siecią Play lub inną siecią zapraszamy do podzielenia się nimi w komentarzu. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Bibliografia niektórych tematów jakie zostały wykorzystane do opracowania jest podana w filmie.

8 komentarzy

 1. Olo

  Najczęściej padające słowo w tym artykule to „podobno” …

 2. Anita

  Potwierdzam, doładowała telefon za 30 zł i nagle po dwóch dniach nic nie było na koncie mimo że nie dzwoniłam i z niczego nie korzystałam. Zgłosiłam reklamacje i oddali i gotówkę nawet nie przepraszając, a jak bym nie zauważyła to by ukradli ją po cichu..

 3. Wadi44

  Prawda jest taka, że Play jak był nowy to dbał o klienta i o konkurencyjne ceny. Potem jak zaczął się reklamować celebrytami to stał się bardzo ale to bardzo dziadowski. To słaba sieć jaka zdrożała i to bardzo mocno. Szkoda na nich gotówki. Lepiej poszukać sobie jakieś innej sieci – może Otvarta lub coś mniejszego co nie jest tak pazerne na gotówkę.

 4. Adam

  Byłem już w T, Play, Orange i wszędzie jest podobnie, taka sama zmowa cenowa gdzie oferty są prawie identyczne i nigdzie klient nie jest ważny. Oni wiedzą że ludzie się obijają to o tego to o tamtego i dlatego zrobili sobie zmowy cenowe. Mam nadzieję że ktoś przerwie ten spisek. Na szczęście nie ginęła mi nigdzie gotówka ale transfery danych.

 5. Bartosz

  Miałem podobną sytuację że zniknęła mi kasa z konta i tak samo w Play znika transfer na koncie więcej niż faktycznie się używa. Sieć od dawna jest jak dla mnie bardzo niefajna i dlatego ją zmieniłem. Niestety do wyboru nie ma ich za wiele.

 6. Wenli

  Ta sieć to jest beznadzieja, także ją zmieniłem ale z innych powodów. Zupełnie inne rachunki niż ilość wydzwonionych jednostek. Także włączali coś samemu bez mojej ingerencji. Nie polecam tej sieci, dobrze znaleźć coś innego.

 7. Jarek

  Korzystam z Play od 5 lat najpierw 3,5 r abonament teraz na kartę. z abonamentem nie miałem jakiś większych problemów za to z doładowaniami to porażka czasami w połowie miesiąca muszę doładować konto bo blokują mi połączenia wychodzące mimo że na początku miesiąca wykupiłem pakiet który powinien mi zapewnić Internet i polaczenia na 30 dni

  1. infomiasto.eu

   O takim czymś jeszcze nie słyszałem, ale widać bywają zupełnie nowe zaskakujące problemy z tą siecią komórkową. Ja jestem z niej mocno niezadowolony i skończy się czas to przejdę pewnie do otvartej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.