Telefon z wejściem na dwie karty sim

Dwie sim kartyWiele osób posiada kilka telefonów dzieląc je często na służbowy i prywatny. Najlepszym rozwiązaniem dla osób które muszą posiadać kilka aktywnych numerów telefonów jest telefon na dwie karty sim.

Telefon tego typu posiada w sobie dwa wejścia na karty sieci telefonicznej. Jest to dobre rozwiązanie i bardzo korzystne.

Telefon na dwie karty sim – zacznijmy od tego że posiadając telefon na dwie karty można połączyć zarówno rozmowy zawodowe jak i prywatne w jednym telefonie i jest to bardzo duża wygoda. Telefony tego typu są w wyższych cenach niż pozostałe tradycyjne. Telefon na dwie karty sim jest znacznie bardziej zaawansowaną technologią przez co staje się on jeszcze bardziej atrakcyjny.

Telefon na dwie karty poza wygodą także zazwyczaj posiada karty pamięci, sprawdza się więc również jako odtwarzać mp3, nośnik danych czy o ile posiada taką możliwość nawigacja satelitarna w telefonie. Telefony na dwie karty są coraz częściej stosowane głównie przez osoby które muszą posiadać dwa numery telefonów.

Warto dodać że można w takim typie telefonu posiadać dwie dowolne karty operatorów sieci komórkowych. Nie muszą być to jednakowe sieci i każda z kart może należeć do innego operatora.

Kolejna wielka zaleta to możliwość przypisywania kontaktów do kategorii, praca czy prywatne telefony lub jeszcze inny podział. Ta opcja jest w wszystkich nowszych telefonach, ale tylko w telefonach na dwie karty sim nabiera ona prawdziwego znaczenia i funkcjonalności.

Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie dzwonków dla wszystkich z pracy o innym brzmieniu niż pozostałych kontaktów. Jest to praktyczne zastosowanie aby nie mylić kto do nas dzwoni – gdy nie chce się odebrać telefonu.

Trzeba dodać że jeśli rozmawiamy telefonem na jednej z jego kart to oczywiście w tym momencie jest blokowana druga karta, a telefon ma status zajętego wykonywającego rozmowę.

Telefony na dwie karty sim najlepiej szukać w internecie, w salonach sprzedaży stacjonarnych dochodzą marże sprzedawców oraz koszty magazynowania. W internecie można znaleźć znacznie taniej takie telefony i większy ich wybór.

O telefonach oraz o tych na dwie karty sim warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.