Szukasz ciśnieniomierza? Porównujemy popularne modele

Medycyna nie śpiWybór idealnego ciśnieniomierza nie jest prosty. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele typów tych sprzętów, produkowanych przez różne firmy. Każdy z nas ma względem ciśnieniomierza inne oczekiwania. Osoby kontrolujące wysokość ciśnienia sporadycznie najczęściej decydują się na najprostszy model. Ci, którzy cierpią na różne schorzenia związane z ciśnieniem, będą już mieli co do ciśnieniomierza znacznie wyższe wymagania. Na co zwrócić uwagę? Jakie parametry warto brać pod uwagę podczas zakupu?

Porównanie popularnych na rynku modeli ciśnieniomierzy

NOVAMA COMFORT X 

 

Omron M7 Intelli IT HEM7322TE

 

Omron Ciśnieniomierz M2 Basic Hem-7120-E
Automatyczny pomiar tak tak tak
Wykrywanie arytmii tak tak tak
Ilość zapamiętywanych pomiarów 90 x2 100 x 2 14
Zasilanie akumulatorowe sieciowo – akumulatorowe sieciowo – akumulatorowe
Miejsce pomiaru ramię ramię ramię
Wskaźnik właściwego założenia mankietu nie tak nie
Czujnik ruchu nie tak nie

Źródło: opracowanie własne na podstawie danych producenta

Przedstawione ciśnieniomierze porównano na podstawie kilku najważniejszych parametrów. Część z nich jest taka sama dla wszystkich urządzeń:

• wszystkie przedstawione ciśnieniomierze są urządzeniami naramiennymi. Pomiar dokonywany jest poprzez mankiet,
• każdy z omawianych modeli jest urządzeniem automatycznym, czyli jednym przyciskiem uruchamiamy go, resztę już ciśnieniomierz robi za nas,
• wszystkie porównywane urządzenia wykrywają arytmię (nierówną pracę serca)

Czym kierować się podczas zakupu ciśnieniomierza? Model prosty Omron M2 Basic

Ciśnieniomierz Omron M2 Basic Hem-7120-E to najprostszy z prezentowanych modeli. Spełni on na pewno oczekiwania osób badających ciśnienie sporadycznie, w celu doraźnej kontroli jego wartości. Model ma bardzo dobrze sprawujące się w praktyce zasilanie – mamy możliwość pracy na bateriach, ale też możemy użyć zasilacza do prądu. To urządzenie jest także najbardziej energooszczędne z porównywanych modeli. Na jednym zestawie baterii, będziemy mogli dokonać aż 1500 pomiarów. Omron M2 Basic jest najtańszym urządzeniem w zestawieniu.

Model dla osób wymagających Novama Comfort X 

Urządzenie bardzo wysokiej jakości – producent zapewnia dożywotnią gwarancję na urządzenie, proponując przy tym serwis door to door. To, co warte podkreślenia przy tym ciśnieniomierzu to bardzo wyraźny wyświetlacz, na którym kontrastujące z tłem cyfry są duże. Na pewno nawet starsze osoby bez problemu odczytają wynik. Urządzenie ma dołączone estetyczne etui, które znacznie ułatwia przechowywanie sprzętu i podróżowanie z nim. Ciśnieniomierz Comfort X może jednocześnie zapisywać pomiary dla dwóch osób, po 90 pomiarów dla każdego z użytkowników. Ciśnieniomierz jest lekki i kompaktowy.

Urządzenie bardzo zaawansowane Omron M7 Intelli IT HEM7322TE

Jeden z najwyższych modeli sprawdzonej marki Omnron – M7 Intelli IT HEM7322TE. Urządzenie jest bardzo dokładne w swoich pomiarach. Jest w stanie wykryć, czy osoba, u której jest wykonywany pomiar się poruszyła, przez co wiadomo, że badanie należy powtórzyć, żeby uzyskać wiarygodny wynik. Urządzenie zasygnalizuje także, kiedy mankiet naramienny jest niewłaściwe założony, co także może wpływać na błędy w pomiarach.

Przedstawione zestawienie powinno pomóc dokonać właściwego wyboru. Jeżeli badamy ciśnienie okazjonalnie, wybieramy model najprostszy. Jeżeli chodzi o osoby, które borykają się z problemami z ciśnieniem, warto zainwestować w bardziej zaawansowane urządzenie.

Źródło:
Gdziepolek.pl (https://www.gdziepolek.pl/artykuly/omron-cisnieniomierze-nebulizatory-termometry)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.