Sok Kubuś – Opinia

Kubuś picieSoki o nazwie Kubuś to dość popularny produkt jaki można nabyć w wielu różnych sklepach. Przykładowa butelka mieści w sobie 300 mililitrów zawartości produktu.

W składzie znajdziemy takie owoce jak marchew, jabłko oraz banan. Soki są gęste mimo dość dużego rozwodnienia – bo około 45%. W smaku wypadają całkiem nieźle, cenowo także są dość przyzwoite choć można znaleźć i tańsze zamienniki w składzie wcale nie gorsze. Produkt jest pasteryzowany.

Skład soku Kubuś: przeciery i sok z zagęszczonego soku z marchwi mazurskiej 28%, bananów 14% oraz jabłek 11%. Następnie woda, cukier trzcinowy, regulator kwasowości w postaci kwasu cytrynowego, witamina C oraz nie określony aromat. Jak widać skład nie jest zły pod względem zdrowia – natomiast może zastanawiać fakt, że dodając ilości procentowe soków wyjdzie na to że 53% stanowią soki a reszta to woda i inne dodatki – a więc czy aby na nazwę sok nie jest on za mocno rozwodniony – na to Państwo musicie sobie dopowiedzieć sami – zgodnie z regulacjami bardziej pasuje słowo nektar a nie sok.

Wartość odżywcza w 100 ml produktu: wartość energetyczna 48 kcal, białko 0,4 g, węglowodany 11,3 g w tym cukry to aż 11 g, tłuszcz 0,1 g w tym kwasy nasycone 0,03 g, błonnik 1,1 g, sód 0,02 g oraz witamina C – 30% dziennego zapotrzebowania i witamina A 50%.

Nadmierną ilością naszym zdaniem są cukry – sam naturalny sok w sobie także ma cukry i nie trzeba by ich dodatkowo dosładzać – tylko że w produkcie jest wiele wody więc i więcej dodano cukru – co obniża jego jakość.

Naszym zdaniem produkt jest dość dobry ale nie jest najwyższej jakości – warto porównać jego skład także z innymi produktami, aby ocenić co się bardziej opłaca. Mimo wszystko warto go wypróbować i ocenić samemu aby wiedzieć czy warto go nabywać.

Oczywiście trzeba wspomnieć, że znacznie zdrowiej można zrobić samemu sok z tych owoców i warzyw za pomocą sokowirówki lub blendera – będzie on wtedy znacznie bardziej wartościowy. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.