Przepis jak zrobić Sajgonki

Sajgonki domoweSajgonki to bardzo popularne danie w kuchni wschodniej a szczególnie Chińskiej. Danie te ma postać trochę podobną do naleśników zawijanych z farszem w jakim znajduje się mięso oraz warzywa. Wykorzystuje się w nich często papier ryżowy.

Sajgonki mają całą masę różnych przepisów i tradycji podawania w zależności od upodobań lub regionu ich występowania.

Do zrobienia sajgonek samemu będziemy potrzebowali takich składników jak: mielone mięso, arkusze papieru ryżowego, liście kapusty pekińskiej, makaron ryżowy, sos sojowy, suszone grzyby, cebula oraz oczywiście także marchewka, jajko, trochę ostrej papryki oraz pieprz i olej do smażenia.

Także może przydać się pietruszka, seler, pora lub inne ulubione dodatki smakowe. Należy mieć na uwadze to, że składniki dobiera się samemu pod względem ilości jak i ich skomponowania. Sajgonki mogą być równie dobrze w wersji całkowicie wegetariańskiej.

Warto wspomnieć że sajgonki można spożywać zarówno na gorąco jak i gdy są zimne. Idealnym dodatkiem do nich są różne rodzaju sosy. Farsz do wykonania sajgonek należy podgotować lub podsmażyć w zależności od tego co wybrało się do ich wypełnienia. Następnie dobrze go wymieszać i przygotować do wypełniania nim papieru ryżowego.

Papier ryżowy po przegotowaniu kładzie się przykładowo na stolnicy a na nim umieszcza farsz. Następnie zawija się papier ryżowy z farszem tak aby stworzył on swoistego rodzaju paluszek w kształcie zwiniętego naleśnika. To nic trudnego.

Pamiętajmy o dobrym zamknięciu całości aby farsz nie wypadał podczas smażenia czy pieczenia. W zasadzie pod obróbce termicznej całość będzie już gotowa do spożycia.


W tym temacie staramy się pokazać naszym daniem najciekawsze pomysły jak zrobić pyszne sajgonki w sposób dość prosty i szybki. Warto pamiętać że sajgonki także można zrobić według własnych upodobań i miksować przepisy oraz eksperymentować z różnymi smakami.

Nie trzeba sztywno brać przepisów podczas ich wykonywania bo jak wiadomo każdy ma własny smak i gust co do doboru składników. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.