Poduszka Ortopedyczna i Sensoryczna Qmed – Opinia

Poduszka ortopedycznaPoduszka sensoryczna Qmed jest to inaczej narzędzie do treningu i profilaktyki. Można ją wykorzystywać do różnych czynności.

Najbardziej typowym zastosowaniem tego typu poduszki jest jej używanie podczas siedzenia. Szczególnie jest to polecane dla osób korzystających przez długie godziny z komputera lub wykonujących dowolna pracę siedzącą.

Poduszka sensoryczna Qmed zapewnia wymuszenie ruchów kręgosłupa podczas siedzenia, co sprzyja zachowaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia a co więcej odrzwia krążki kręgosłupa.

Krążki kręgosłupa są odżywiane tylko przez ruch – działają one na zasadzie gąbek chłonących podczas poruszania się. Poduszka sensoryczna także służy do wykonywania ćwiczeń koronacyjnych i równoważnych na niestabilnym podłożu czyli jej warstwie powietrznej. Podstawowe ćwiczenia to przykładowo utrzymywanie równowagi i balansowanie na jej powierzchni – poprawia to koordynację ruchową.

Korzystanie z tego typu poduszki sprawia że zmniejsza się ryzyko upadków i zwiększa równowaga. Poduszka aktywizuje mięśnie posturalne kręgosłupa. Poduszka sensoryczna zapewnia dynamiczne siedzenie i zmniejsza ryzyko przeciążenia kręgosłupa.

Poduszka tego typu to także dobre rozwiązania na masaż stóp. Jej liczne wypustki drażnią receptory czuciowe na stopach – poprawia to ukrwienie dzięki czemu uzyskiwany jest efekt odprężenia mięśni stóp.

Przeciwwskazaniem korzystania z poduszki sensorycznej jest: występowanie bólu przy ćwiczeniach, stany bezpośrednio po złamaniach i zwichnięciach kości, nieskończony zrost kostny, stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych, obrzęki oraz świeże blizny.

Ćwiczenia powinno się wykonywać na bose stopy, aby były lepiej odbierane bodźce z poduszki sensorycznej. Siedzenie na poduszce nie wymaga żadnych dodatkowych przygotowań – poduszka sama wymusza mikro ruchy podczas siedzenia. Podczas korzystania z poduszki sensorycznej w dużej mierze są niwelowane przemęczenia i bóle kręgosłupa podczas siedzenia.

Poduszka sensoryczna wykonana jest z tworzywa PCV przypominającego gumę o licznych wypustkach w postaci łagodnych kolców – sensorów. Poduszka ma średnicę 35 cm oraz pompkę ręczną, załączoną w zestawie do odpowiedniego dobierania twardości poduszki. Pompka posiada igłę do zaworu butylowego – jest to zawór także stosowany we wszelkiego rodzaju piłkach sportowych.

Poduszka utrzymuje ciężar do 220 kg. Dostępne są jej różne kolory oraz u innych producentów też i wzory oraz kroje. Poduszki sensoryczne różnią się cenę w zależności od punktu sprzedaży – warto poszukać dobrej oferty bez wybierania pierwszej z brzegu, rozpiętość cenowa jest dość duża.

Poduszkę sensoryczną szczególnie polecamy osobą które spędzają wiele czasu w pozycji siedzącej. Zapraszamy do pozostałych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.