Plakaty do salonu, kuchni i łazienki – jak wykorzystać je w aranżacji wnętrz?

Dom od środkaW ostatnich latach plakaty zdetronizowały obrazy, stając się powszechnym elementem aranżacji wnętrz. Jaka stylistyka święci obecnie triumfy i jak wykorzystać tego rodzaju dekorację przy projektowaniu wnętrz?

Plakaty – jakie są popularne?
Plakat jest w modzie – pod najróżniejszymi postaciami. Szczególną popularnością ostatnimi czasy cieszą się wykonywane przez uznanych ilustratorów projekty, które dodają wnętrzom designerskiego sznytu. Chętnie kupowane są również plakaty filmowe, zwłaszcza ich alternatywne wersje, zaprojektowane ze szczególną dbałością o estetykę. Równie dużym zainteresowaniem klienci sklepów internetowych darzą plakaty z motywami florystycznymi, zwłaszcza te, przedstawiające rośliny tropikalne.

Plakaty w domu – gdzie sprawdzą się najlepiej?
Wykorzystanie plakatów w salonie, kuchni czy łazience może znacznie zwiększyć walory estetyczne wnętrza. Zwłaszcza w przypadku monochromatycznych, minimalistycznie urządzonych przestrzeni, umieszczenie na ścianie wyrazistego plakatu może nadać ciekawego rysu aranżacji. Opcji jest naprawdę wiele. Może wybierzesz Polską Szkołę Plakatu? A może z kolei zdecydujesz się na projekt młodego ilustratora?

Plakaty – z ramą czy bez?
Na rynku można znaleźć szeroki przekrój plakatów. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne wydrukowanie interesującego Cię projektu, masz do wyboru wiele opcji. Dla przykładu, w drukarni https://chroma.pl/pl możesz wydrukować plakat jednostronny bądź dwustronny, z lakierem lub też z listwą. Ten ostatni wariant umożliwia powieszenie go bez przytwierdzania do ściany. Możesz również umieścić plakat w ramie, która będzie chronić druk przed stopniowym niszczeniem, zapewniając dłuższą ekspozycję.

Plakaty – jak je komponować?
Dobrym pomysłem jest zestawienie ze sobą plakatów różnej wielkości, utrzymanych w różnych stylistykach. Możesz w ten sposób osiągnąć ciekawy efekt estetyczny o eklektycznym charakterze. Łącz designerskie projekty z tymi zdobytymi w przestrzeni miejskiej – efekt będzie znakomity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.