Perfumy damskie Balenciaga – dla jakich kobiet zostały stworzone?

Do zapachówPoznaj lepiej historię marki Balenciaga i sprawdź, dla jakich kobiet tworzone są ich zapachy! Beyonce, Sienna Miller, Rihanna to „gorące” nazwiska znane na całym świetnie. Gwiazdy te otwarcie przyznają się, że są fankami produktów firmy Balenciaga.

Motto tej marki zawiera się w słowach: “Dobry projektant powinien być jak architekt dla projektu, rzeźbiarz dla kształtu, malarz dla koloru, muzyk dla harmonii i filozof dla umiarkowania”. Balenciaga ma obecnie w swojej ofercie ubrania, buty, torebki, perfumy, a także różne akcesoria.

Balenciaga – historia domu mody

Założycielem marki był Cristóbal Balenciaga Eizaguirre, legendarny projektant, który założył swój dom mody w 1919 roku w Hiszpanii. Pierwszy butik otworzył w mieście San Sebastian w Hiszpanii. Jednak bardzo szybko dorobił się również następnych w Madrycie i Barcelonie. Jego projekty były tak popularne i cenione, że nosiła je sama rodzina królewska, a także arystokracja. Niestety wojna domowa zmusiła go do zamknięcia sklepów. W tym czasie przeprowadził się też do Francji, gdzie zamieszkał w Paryżu.

Swoje francuskie atelier otworzył w 1937 roku, a jego pierwsza kolekcja stała się niekwestionowanym hitem wśród Francuzów, ale również mieszkańców innych Państw. W okresie II Wojny Światowej wielką popularnością cieszył się „kwadratowy płaszcz”, a także projekty wykonane z czarnej lub brązowej koronki na jasnoróżowym materiale.

Dopiero po wojnie marka Balenciaga doczekała się wielkiego rozgłosu na całym świecie. Niespodziewanie jednak założyciel zamknął dom mody w 1968 roku. Na dobre otwarto go ponownie prawie 30 lat później, a na jego czele stanął Nicholas Ghesquiere. Jakiś czas później zastąpił go Alexander Wang.

Cristóbal Balenciaga popełnił kilka rewolucyjnych jak na tamte czasy projektów. Do dzisiaj wykorzystywane są wymyślone przez niego pomysły. Wprowadził m.in. rękawy ¾ , odcinany kołnierz, a także sukienki typu „worek”, a także ich przeciwieństwo, czyli dopasowane fasony.

Perfumy damskie Balenciaga – jakie wybrać?

Pierwszy zapach, który został wprowadzony na rynek w 1947 roku, nosił nazwę Balenciaga Le Dix i nawiązywał do adresu butiku w Paryżu. Obecnie perfumy damskie Balenciaga są znane i cenione na całym świecie. Ich zapachy cechuje przede wszystkim minimalizm i prostota. Dedykowane są kobietom, które są jednocześnie energiczne i delikatne. Potrzebują one, aby ich perfumy były wyraziste i subtelne zarazem. Perfumy damskie Balenciaga będą odpowiednie zarówno na wieczór, jak i codzienne spotkania. Są trwałe i wyjątkowe, dlatego też będą niebanalnym dodatkiem do wielu stylizacji.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na jeden z tych zapachów, czyli Balenciaga – Florabotanica i nie napisać o nim czegoś więcej. Nutą głowy tych perfum jest mięta, nuta serca to róża, konopie indyjskie i goździk, nuta bazowa to bursztyn. Delikatne, a jednocześnie aromatyczne i wyróżniające się połączenie, które idealnie komponują się na skórze. Marka wyróżnia się również wyglądem flakonów swoich perfum. Miłośnicy, którzy znają ich stylistykę, rozpoznają je od razu wśród innych produktów. Perfumy damskie Balenciaga cechuje harmonia, którą poczujesz również, aplikując ich perfumy na swoją skórę.

Marka Balenciaga oferuje wielu klientom na całym świecie wiele luksusowych produktów, między innymi perfumy damskie, które pokochały kobiety na całym świecie. Zostań jedną z nich i ciesz się wyjątkowym i trwałym zapachem już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.