Parasol grzewczy? 5 sytuacji, w których może nam się przydać

GrzejnikiWielu z nas, kiedy wychodzi do ogrodu wiosną, to powraca do swoich domów dopiero zimą. To oczywiście duża przenośnia, ale tak mniej więcej prezentuje się życie rodzinne w miesiącach letnich i wiosennych. Jeśli tylko jest ku temu okazja to wypoczywamy, gotujemy oraz spędzamy aktywny czas z rodziną właśnie na świeżym powietrzu. Dlaczego parasole grzewcze mogą nam się wówczas przydać?

Z reguły wygląda to tak. Jest sobotni poranek, a my z kawą w kubku przechodzimy z tarasu do ogrodu. Potem szybki obiad grillowy pod altanką i wieczorne spotkanie z przyjaciółmi. O ile, w ciepłe i słoneczne dni, taki scenariusz dnia przebiega bez żadnych przeszkód, o tyle przy deszczu lub nieco chłodniejszej aurze, może być już różnie. Co ważne, można szybko dopasować się do pogody i nie przerywać mile spędzanego czasu. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka ogrodowych gadżetów, a przede wszystkim w parasol grzewczy – czym jest to urządzenia i kiedy się przyda?

Parasol grzewczy to coś na wzór lampy, który może już nawet widzieliśmy w sklepach internetowych, jak Ogrodosfera.pl. Parasol możesz zamocować do konstrukcji altany lub po prostu postawić i za pomocą pilota ustawiać dowolnie oświetlenie, ale również temperaturę grzania. Taki parasol nie będzie jednak podnosił temperatury otoczenia, ale ogrzewał bezpośrednio ciała za pomocą emitowania fal podczerwieni. To sprawia, że nawet w pochmurniejszy dzień możesz dalej cieszyć się wypoczynkiem w ogrodzie lub przyjemnym biwakowaniem.

Promiennik ciepła wisiPromiennik podczerwieni Venus Garden Point fot. Ogrodosfera.pl

W jakich sytuacjach sprawdzi się to urządzenie? Sprawdźmy!

Zabranie promiennika na biwak – dlaczego warto?

Bo na biwaku bywa różnie. Możemy wypoczywać na przystosowanym do tego polu biwakowym, ale możemy gdzieś w lesie lub na poboczu. Wówczas warto mieć ze sobą pakiet gadżetów na tzw. każdą okazję. Wiszący parasol grzewczy nie tylko zapewni nam ciepło w dużym namiocie, ale także doświetli strefę, w której przygotowujemy posiłki. Jedyne co trzeba mieć dodatkowo ze sobą to odpowiedni agregat! Nie zapomnijcie!

Promiennik na imprezy, nic nie przerwie dobrej zabawy!

Grille nigdy nie kończą się wraz z zachodem słońca. Zabawa zwykle trwa do późnych godzin nocnych lub do białego rana. Aby wszystkim zgromadzonym było ciepło i przyjemnie, warto zadbać o wyposażenie swojego ogrodu w promiennik ciepła, który ich ogrzeje. Funkcja świetlna to dodatek, przy którym łatwiej będzie spędzać czas w większej grupie.

Promiennik w domku letniskowym, na działce, jak w domu!

Tak, jeśli wyposażysz swój domek w promiennik to niezależnie od pory roku będziesz odczuwał na działce przyjemne ciepło. To ważne, szczególnie dla tych osób, które uwielbiają czas spędzony na działkach, bo mają tam swoje warzywne ogródki, znajomych gawędziarzy lub po prostu możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu.Wiszący promiennik nie jest większy od zwykłej walizki, a można go podłączyć do dowolnego kontaktu w domku.

Parasol grzewczy podczas wyjazdu camperem?

Jasne, że tak. Zresztą taka forma wypoczynku jest coraz chętniej powielana przez turystów. Po pierwsze możemy zwiedzić te miejsca, które faktycznie są ciekawe, a po drugie jest taniej. Podczas wycieczki camperem, szczególnie tej zagranicznej, trzeba mieć przy sobie wszystko co niezbędne. Parasol grzewczy pozwoli nam na wieczorne posiedzenia przy ognisku lub przy plaży!

A może prowadzisz mały, przewoźny biznes?

Jeśli chcesz pracować w komfortowych warunkach i mieć dostęp do ciepła to wyposaż swoją strefę kuchenną w promiennik. Takie urządzenie przydaje się chociażby w food truckach, które serwują swoim klientom pyszne przekąski, niezależnie od aury panującej na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.