Opakowania jednorazowe ekologiczne – dlaczego warto je wybrać?

Opakowanie na jeden razOpakowania jednorazowe ekologiczne to idealne rozwiązanie dla branży gastronomicznej. Produkuje ona ich prawie milion ton rocznie czy to plastikowe sztućce, talerzyki, kubeczki i słomki. Używamy ich,a następnie wyrzucamy do śmieci nie zdając sobie sprawy, że niszczymy naszą planetę.

Problem plastikowych jednorazowych opakowań to problem globalny i dotyczy każdego człowieka na ziemi. Jedyna prawdziwa zmiana może zacząć się od zmiany codziennych przyzwyczajeń. Dlaczego więc warto wybrać opakowania jednorazowe ekologiczne?

Cechy opakowań ekologicznych?

Do opakowań ekologicznych zaliczamy te, które naturalnie rozkładają się w środowisku albo poddają się recyklingowi. Najlepszym przykładem mogą być otręby pszenne, które są odpadem podczas produkcji. Z nich można stworzyć talerzyki, kubki czy pojemniki, a jak już się zużyją wystarczy wyrzuć nawet do przydomowego kompostownika. Po kilku tygodniach nie będzie już śladu po takich produktach. Tak samo może być z reklamówkami, które można produkować ze skrobi kukurydzianej, która ulega całkowitej biodegradacji.

Przeczytaj więcej o pudełkach na: https://porady.elk.pl/jak-zorganizowac-idealna-konferencje

Jakie opakowania jednorazowe ekologiczne można kupić?

Na rynku istnieje wiele produktów ekologicznych takich jak przeróżne naczynia czy opakowania, które można wykorzystać do przechowywania żywności i transportu. Możesz dostać takie rzeczy jak:

  • talerze i miski
  • sztućce
  • pojemniki do serwowania posiłków
  • torby papierowe i torebki papierowe na kanapki
  • kubki na napoje
  • rożki na frytki
  • reklamówki
  • pojemniki na ciasta i słodycze
  • pojemniki na dania obiadowe

Zaletą opakowań jednorazowych ekologicznych jest to, że nie odbiegają wizualnie i jakościowo od pojemników syntetycznych.

Opakowania jednorazowe ekologiczne – zalety

Wybierając opakowania i pojemniki do przechowywania żywności czy transportu nie tylko powinnismy myśleć o bezpieczeństwie naszej plany, ale również o naszym zdrowiu. Dużą popularnością cieszy się plastik i aluminium, ale ich częste użytkowanie może być dla człowieka zagrożeniem. Wiadomo, że cząsteczki znajdujące się w tych materiałach wchodzą w reakcje chemiczne z żywnością przede wszystkim pod wpływem wysokiej temperatury.

Dbając o nasze życie warto wymienić opakowania na te wykonane z naturalnych produktów. Opakowania jednorazowe ekologiczne zrobione z papieru, kartonu czy resztek roślin nie tylko dbają o zdrowie człowieka i środowisko, ale mogą wyglądać atrakcyjnie. A co z trwałością? Nie odbiega ona od jakości opakowań wykonanych z materiałów nienaturalnych. Nie ulegają rozpadowi podczas wilgoci i nie przeciekają.

Więcej o opakowaniach przeczytasz na stronie Packhelp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.