Okładzina do tenisa stołowego Corbor Reactor – Opinia i Test

Okładzina CorborOkładzina do tenisa stołowego Corbor Reactor – jest to chińska guma, jaką można nabyć razem z podkładem za stosunkowo niewielkie pieniądze – około 28 PLN razem z przesyłką z chin 2 sztuk wraz z tasiemką (komplet na rakietkę).

Okładzina ta posiada podkład grubości 2,2 mm koloru żółtego. Podkład jest typu piankowego. Guma ma wpusty czopków (koreczków) w piankę – dzięki czemu lepiej może reagować powierzchnią na rotacje piłki a także przenosić energię kinetyczną.

Okładzinę względem twardości można ocenić jako średnio twarde a nie jak pisze producent – średnio miękkie. W dotyku podczas ugniatania okładziny jest ona umiarkowanie sprężysta, co wpływa na mniejszą katapultę podczas gry i rotację.

Waga jednej sztuki okładziny Corbor Reactor to około 60 gram na podkładzie 2,2 mm. Są one jak widać dość ciężkie – przy 80 gramowej desce stworzą zestaw ważący 200 gram – jakim trudno szybko reagować na piłki. Można je określić jako trochę za ciężkie.

Kontrola – określana przez producenta na 10/10, jednakże jest to czynnik bardzo umowny, każdy zawodnik może inaczej odbierać i nadążać za okładziną. Natomiast z racji na jej małą prędkość współczynnik ten jest dość wysoki – mimo wszystko czasami piłka może zachować się w sposób mało przewidziany. Naszym zdaniem kontrola to max 8/10.

Rotacja – producent określa ją jako 11/10 – tutaj trzeba przyznać, że zestaw ma faktycznie dużą możliwość nadania rotacji piłce. Jednakże nie powinna być ona przeceniana, względem innych zestawów wiodących marek można określić ją na 8/10 – nie zmienia to faktu, że jest ona faktycznie bardzo dobra – jak na cenowy przedział sprzętu.

Szybkość – określana jako 10/10 – realna naszym zdaniem to około 6/10. Podkład i guma jest dość twarda a tym samym katapulta i odbicie piłki jest niezbyt duże. Tą rakietką nie da się robić błyskawicznych piłek gdyż nadaje się ona bardziej do gry wszechstronnej lub defensywnej. Dobrze sprawdza się w bloku czy zbiciach oraz krótkiej grze przy stole. Natomiast bardzo szybkich ataków za jej pomocą nie wykonamy.

Powierzchnia okładziny gdy jest nowa ma zachowanie lepkości. Piłka się do niej klei, nawet po kilkunastu godzinach gry. Z czasem efekt słabnie – przez co zestaw bardziej stabilizuje się podczas zachowania i jego przewidywalności dla użytkownika.

Okładzina do tenisa stołowego Corbor Reactor jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych – jako zestaw strona czerwona i czarna. Odcień podkładu może się różnić tak samo jak określenie przez procenta na opakowaniu stopni twardości od 38 do 45. Testowana miała podobno 40-42 stopnie twardości. Realnie średnio twarda – niestety także wysyłane są losowo – przez co nie wiadomo jaką otrzyma się przy zakupie.

Okładziny Corbor Reactor mają oznaczenie ITTF na sobie. Można nimi grać na zawodach, gdzie takie logo może być wzmagane jako dopuszczone do gry.

O Corbor Reactor trzeba powiedzieć jeszcze to, że teoretycznie dzielą się na dwa rodzaje poza samą twardością podkładu – także istnieje model PRO jaki ma inne opakowanie. Jest podobno lżejszy i szybszy – jednak sami go nie testowaliśmy.

Okładziny te mają jedną dużą wadę, może ona przeszkadzać większości osób – wadą tą jest bardzo intensywny zapach gumy. Okładzina ta pomimo jej 2 miesięcznego odpakowania i rozegraniu nią kilkunastu godzin gry nadal śmierdzi i to bardzo intensywnie – cuchnięcie to jest na tyle silne, że czuć ją z kilku metrów.

Najlepiej więc przechowywać ją w torbie foliowej, aby nie była taka inwazyjna dla klimatu pomieszczeń.

Podsumowując okładzina do tenisa stołowego Corbor Reactor to faktycznie całkiem ciekawy sprzęt, jaki zdecydowanie warto wypróbować. Jego cena jest bardzo niska a parametry wyjściowe faktycznie znacznie lepsze niż w dowolnych rakietkach z zestawów gotowych – nawet tych bardzo drogich.

Zdecydowanie warto wypróbować te okładziny samemu – wydatek jest mały a jakość względem ceny bez wątpienia ponad przeciętna. Wadą jest niestety zbyt intensywny zapach i wcale nie taka wielka prędkość – ale na zapach są przecież sposoby. Zapraszamy do kolejnych opinii i testów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.