Odbiór mieszkania od dewelopera – dlaczego warto zgłosić się do profesjonalnej firmy?

Dom u handlarzaKupno własnego mieszkania w dzisiejszych czasach to naprawdę trudne przedsięwzięcie. Wybór idealnego lokum, staranie się o kredyt, uzyskanie środków – to wszystko kosztuje nas sporo nerwów i nie tylko.

Gdy nadchodzi moment odbioru technicznego, myślimy, że wszelkie troski są już za nami, a nam pozostało tylko wziąć klucze i planować remont. Nic bardziej mylnego – techniczny odbiór mieszkania od dewelopera to bardzo ważny moment, do którego powinnyśmy podejść z chłodną głową. Najlepiej przez ten etap przebrnąć z profesjonalną firmą, która niemalże za nas dopełni wszystkich niezbędnych formalności.
 
Dlaczego techniczny odbiór mieszkania od dewelopera jest tak ważny? Przede wszystkim dlatego, że w jego trakcie możemy wskazać wszelkie defekty i niezgodności z normami budowlanymi, które muszą zostać poprawione, zanim klucze do lokum trafią w nasze ręce. Wydawać się może, że znalezienie takich niedociągnięć jest sprawą niezwykle łatwą.

Jak się jednak okazuje, sama ekscytacja oglądania swojego przyszłego mieszkania w stanie surowym bardzo mocno wpływa na naszą percepcję. W przypływie emocji nie jesteśmy w stanie dostrzec niektórych wad lub po prostu machamy na nie ręką, chcąc jak najszybciej rozpocząć prace remontowe. Takie podejście jest jednak drogą do późniejszych kłopotów. Im więcej usterek zostanie zignorowanych, tym więcej frustracji przyniesie nam użytkowanie zakupionego lokum. Dlatego też odbiór warto zlecić profesjonalistom. Poniżej znajdziesz kilka innych, które wiążą się ze skorzystaniem z takiej usługi.

Oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy
 
Wiele osób pomyśli, że wynajęcie firmy do odbioru mieszkania jest kolejnym zbędnym wydatkiem, których, jak wiemy, nie brakuje w całym procesie zakupu lokum. Taka usługa nie jest darmowa, ale w dłuższej perspektywie o wiele bardziej opłacalna, niż np. skomplikowane remonty, mające na celu poprawić niedostrzeżone przez nas wady budowlane. Zlecenie tego zadania profesjonalistom to również duży komfort psychiczny. Nic nas w zasadzie nie interesuje – wszystkie formalności i inne drobiazgi zostawiamy wynajętym fachowcom, których zadaniem jest dopilnowanie, by w momencie odbierania kluczy, mieszkanie było w 100% gotowe do malowania, kafelkowania itd.

Bezpieczeństwo

Każdy z nas chyba chce, aby mieszkanie było prawdziwą oazą spokoju i bezpieczeństwa. Jeśli nie znamy się na kwestiach budowlanych, jaką pewność mamy, że odebrane mieszkanie faktycznie jest pozbawione wad? Wynajęcie firmy dokonującej odbioru daje nam ogromny komfort psychiczny i pewność, że lokum zostało stworzone zgodnie ze wszelkimi standardami, a nam nie powinno w nim stać się nic złego.

Dokumentacja

Dobra firma specjalizująca się w dokonywaniu odbiorów mieszkań od deweloperów powinna dokonać pełnej dokumentacji tego zdarzenia z protokołem odbioru na czele. To daje nam pewność, że cały proces oględzin lokum został przeprowadzony w poprawny sposób i czarno na białym widać, które elementy wymagają poprawki. Tu znów wracamy do oszczędności czasu i nerwów – wynajęcie firmy od odbioru mieszkań to po prostu bardzo duży komfort!
 
Co warto wiedzieć?
 
Wybierając firmę do odbioru mieszkania powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Najlepiej, gdyby fachowcy pochodzili z miasta, w którym lokum się znajduje. Będą mieć oni większy ogląd ogólnej sytuacji na rynku nieruchomości w Twojej okolicy. Ponadto, należy sprawdzić, czy firma jest faktycznie bezstronna i niezwiązana w żaden sposób z deweloperem. Zwróć również uwagę na wykształcenie fachowców. Dobrym źródłem informacji o danej firmie jest Internet  – im więcej pozytywnych opinii o danych ekspertach, tym większa szansa na to, że faktycznie będziemy zadowoleni z ich usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.