Nutella krem do chleba od Ferrero – Opinia

NutellaNutella jest słodkim kremem śniadaniowym produkowanym przez firmę Ferrero. To produkt dość dobrze znany przez liczne reklamy oraz długą historię na liście produktów sklepowych.

W smaku wypada on bardzo dobrze i na pewno jest przysmakiem wielu osób – smak jest dobrze dobrany o mocnym zabarwieniu orzechów, czekolady oraz słodyczy.

Cenowo niestety produkt można określić jako bardzo drogi. Produkt ten można nabyć w różnych wagowo opakowaniach, w zależności od potrzeb. W składzie dominującym elementem jest niestety sam cukier.

Skład Nutelli od Ferrero: cukier, olej roślinny, orzechy laskowe (13%), kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu (7,4%), mleko odtłuszczone w proszku (6,6%), serwatka w proszku, emulgator – lecytyna sojowa oraz wanilina. Jak widać nie ma elementów uznawanych za szkodliwe – natomiast jest dominującym składnikiem cukier.

Wartość odżywcza Nutelli w 100 gramach produktu: wartość energetyczna 544 kcal, białko 6 g, węglowodany 57,3 g w tym cukry to aż 56,7 g, tłuszcze 31,6 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone to 10,9 g, błonnik 3,4 g oraz sód 0,045 g. Jak widać cukry są bardzo wysokie oraz kawasy nasycone.

Ogólnie jest to produkt ciekawy, nie można o nim powiedzieć że jest zdrowy, bo raczej nie wnosi nic istotnie potrzebnego do codziennej diety. Natomiast na pewno też nie zaszkodzi jeśli nie będzie się go spożywało w nadmiarze. Zdecydowanie można nim urozmaicić wiele produktów do zjedzenia w słodkim wydaniu.

Naszym zdaniem warto wypróbować ten produkt, aby samemu określić czy warto wydawać tak wielką cenę. Tym bardziej że jego składnikiem głównym jest sam cukier bo ponad 50%. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.