Navitel RE900 Combo Tablet, nawigacja i kamera samochodowa – Opinia i Test

Navitel RE900 ComboNavitel RE900 Combo jest to nowoczesne urządzenie o bardzo rozbudowanych możliwościach działania.

W rzeczywistości jest to tablet, doskonała nawigacja samochodowa jak i świetnej jakości kamera samochodowa a także telefon, przeglądarka internetowa, oraz aparat a także setki innych możliwości jakie stwarza system Android i jego dodatkowe aplikacje.

Soczewka kamery samochodowej posiada 5 warstwowe szkło. To zapewnia znacznie lepszy obraz. Sensor to OmniVision OV 2710. Rozstrzał soczewki to 140 stopni – doskonała widoczność tego co się dzieje przed pojazdem jak i po bocznych krawędziach jezdni.

Wideo jakie nagrywa rejestrator jazdy jest w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080p z 30 klatkami na sekundę. Jest to absolutnie płynny obraz nagrań. Jakość obrazu pod względem detali jest dobra i czytelna praktycznie w każdych warunkach oświetleniowych.

Koder plików to H.264 – najpopularniejszy obecnie typ kodowania plików filmowych. Zapewnia wysoką jakość obrazu względem niskiej wagi plików. Materiały filmowe są w formacie MOV. Obraz nagrywany jest w pętli automatycznie.

Procesor Navitel RE900 Combo to MTK8382 Cortex-A7 z 4 rdzeniami o taktowaniu 1.3 GHz. Zapewnia to płynne działanie tabletowi jak i całemu urządzeniu.

Urządzenie pracuje na systemie operacyjnym Android 4.4.2. Zapewnia to dostęp do tysięcy aplikacji z marketu Google Play. Aby instalować aplikacje należy wgrać jej instalkę na urządzenie – tego nie da się robić bezpośrednio z marketu play na rzecz bezpośredniej instalacji z pliku.

Pamięć ram wynosi 1 GB oraz pamięć wewnętrzna to 16 GB.

Ekran dotykowy jest wielkości 5 cali. Ekran jest wykonany w technologi IPS – zapewnia to doskonałe kąty widzenia na urządzaniu a także świetną jakość obrazu pod względem detali. Rozdzielczość ekranu to 1280 х 720 pikseli.

Karty pamięci do rozbudowy to maksymalne 64 GB. Pozwoli przechowywać własne dodatkowe dane na urządzeniu oraz powiększyć już istniejącą przestrzeń dyskową.

Do urządzenia można włożyć kartę SIM (micoSIM) – dzięki niej będzie pełniło funkcję telefonu, można rozmawiać z urządzenia jak i wysyłać wiadomości, tak jak z typowego smartfonu. Jest to duża zaleta dla wielu kierowców – szczególnie na długich trasach.

Transmiter FM – dzięki niemu można odtwarzać muzykę w samochodzie z urządzenia jak i prowadzić rozmowy głośno mówiące z wykorzystaniem głośników auta.

Nawigacja samochodowa Navitel RE900 Combo posiada kompletne mapy 43 krajów europu oraz mapy Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy. Razem 47 państw. Mapy te mają kompletną sieć drogową oraz bardzo rozbudowane punkty POI – apteki, parkingi, restauracje, bankomaty, sklepy, stacje paliw, hotele czy urządzenia użyteczności publicznej itp. oraz kompletną bazę adresową.

Mapy działają w trybie offline – nie mają potrzeby łączyć się z siecią, są w całości kompletne już na urządzeniu zarówno w trybie 2 i 3 D.

Mapy na urządzeniu są bezpłatnie i dożywotnio aktualizowane – można to wykonywać za pomocą kompatura z dostępem do internetu lub bezpośrednio w urządzeniu po podłączeniu się do internetu.

W nawigacji znajduje się komplety panel informacyjny o przebiegu trasy, ile do celu, odległość, jaki będzie następny zakręt, jaki jest planowany czas podróży, za ile czasu wykonać manewr itd. Także w trybie nawigacji GPS jest widoczny podgląd z rejestratora jazdy. Z nawigacji otrzymamy zawsze także komunikaty głosowe oraz wizualne.

Navitel RE900 Combo działa także w technologi 3G – to wpływa na lepszą jakość połączeń telefonicznych jak i dostępności internetu. Także posiada WiFi 802.11 b/g/n oraz łącze Bluetooth 4.0.

Urządzenie posiada w sobie wbudowany mikrofon oraz głośnik – zarówno nagrywa wszystko co dzisiaj się dookoła w trybie rejestratora ale także można traktować go jako dyktafon w zależności od aplikacji i włączonej funkcji, jak i tablet czyli urządzenie do oglądania filmów czy słuchania muzyki itp.

G-sensor to kolejna cech tego produktu – dzięki niemu gdy rejestrator wyczuje jakieś nietypowe przeciążenie to automatycznie zabezpieczy nagranie przed nadpisaniem, aby potem mogło stanowić dowód w rozstrzyganiu spornych sytuacji na drodze.

Podczas korzystania z urządzenia po włożeniu kraty SIM jest się stale dostępnym w sieci do odbierania połączeń lub ich wykonywania. Tryby działających programów nie blokują innych możliwości, jakie mogą być aktywne jednocześnie.

Baza fotoradarów to kolejna cecha urządzenia – dzięki niej otrzymamy informację gdy zbliżamy się do miejsca gdzie one występują. Baza ta jest aktualizowana bezpłatnie i dożywotnio.

Podczas planowania trasy pod uwagę jest także brane natężenie o ruchu na drodze, o ile jest włożona karta SIM z dostępem do transferu danych internetowych.

W przypadku gdy potrzebujemy innych dodatkowych map można je dokupić do urządzenia oraz aplikacji Navitel Navigator. Wykonuje się to bezpośrednio w urządzaniu.

Interfejsy i łącza urządzenia to port Mini USB, gniazdo microSD oraz gniazdo micro SIM.

Pojemność baterii akumulatorowej wynosi 800 mAh – pozwoli to pracować urządzeniu przez dowolny czas na podłączeniu na zasilaczu auta oraz przez kilka godzin bez stałego źródła zasilania w trybie przeglądu.

Wymiary to 80 mm szerokości na 12 mm grubości (bez soczewki) oraz 140 mm długości. Waga to zaledwie 148 gam.

Gwarancja urządzenia wynosi pełne 24 miesiące (2 lata).

W zestawie Navitel RE900 Combo znajdziemy:

 • Urządzenie tablet / kamerę samochodową / nawigację samochodową Navitel RE900 Combo
 • Uchwyt samochodowy na ssawkę do szyby auta
 • Ramkę do mocowania urządzenia w uchwycie samochodowym
 • Ładowarkę samochodową 12/24 V
 • Kabel USB
 • Instrukcję obsługi
 • Kartę gwarancyjną
 • Oryginalne opakowanie urządzenia

Navitel RE900 to urządzenie jakie ma bardzo duże możliwości działania. Skupia w sobie wszystkie przydatne elementy wyposażenia nowoczesnego auta oraz ma wiele dodatkowych przydatnych funkcji. Jest to bez wątpienia ze względu na swoją wielozadaniowość urządzenie warte uwagi dla każdego kierowy samochodu. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jeden komentarz

 1. Kowar53

  Lubię tę firmę, dawniej miała sprzęt taki sobie, ale od dłuższego czasu widzę bardzo wysoki poziom ich produktów. Może mapy są takie tam jeszcze ale rejestratory czy tablety ogólnie są niezłe. Miałem raz problem z urządzeniem z gwarancją nie było problemów w przeciwieństwie do goclever.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.