Najlepsze lumpeksy w Szczecinie – gdzie warto iść

Odzież używana SzczecinLumpeksy czyli Second Handy to sklepy cieszące się ogromną popularnością praktycznie wszystkich grup społecznych bez względu na wiek i stan majątkowy.

Można w nich kupić między innymi ubrania z drugiej ręki, jakie często bywają całkowicie nowe a także inne rzeczy w tym zabawki, sprzęty sportowe, dodatki itd.

Jak we wszystkim są lepsze sklepy z używaną odzieżą i gorsze. Także pewne miejsca cieszą się zdecydowanie większą popularnością od pozostałych. Często na popularność lumpeksów wpływa ilość dostępnego asortymentu (czyli także wielkość sklepu) jak i jakość rzeczy, jaka tam jest sprzedawana – czy można wyłowić tam prawdziwe perełki w idealnym stanie. Trzecim czynnikiem jaki wpływa na popularność miejsca jest cena, za jaką można nabyć dane rzeczy.

Najpopularniejsze typy rozliczania zakupionych rzeczy w lumpeksach to oczywiście na wagę za każdy kilogram oraz rozliczanie danej ceny za każdą sztukę wybranego towaru.

Jakie są najlepsze lumpeksy w Szczecinie (kolejność losowa):

1. Chyba największy obiekt tego typu w Szczecinie a mianowicie na ulicy Struga 5 – Szczecin Dąbie. Podobno trafiają tam ubrania, jakie się nie sprzedają w innych sklepach tego typu i przez to są tutaj sprzedawane za mniejsze pieniądze. Można wyłowić tam wiele fajnych ubrań za dosłownie symboliczne kwoty. Choć najwięcej jest już wyciągniętych lub uszkodzonych bądź niemodnych – ale można znaleźć też coś ekstra. Tutaj to z reguły kilka złotych za kilogram lub ostatniego dnia za sztukę. Tutaj też najtaniej.

2. Odzież używana na ulicy Stefana Wyszyńskiego 5 w centrum Szczecina. Tutaj w dniach dostawy można wyłowić wiele ładnych ubrań, z każdym dniem zostają jednak coraz bardziej wybrakowane sztuki. Najtaniej jest w środy a najdrożej w czwartki.

3. AVANTI na Alei Jana Pawła II 50 – spory sklep ale warte uwagi ciuchy są tylko w dniu dostawy oraz pierwsze dni po niej. Potem szczególnie w męskich praktycznie zostają same łachy, w damskich jest sporo więcej do wyboru.

4. London Fashion na Alei Wojska Polskiego 13 – są tutaj ciuchy na wagę i mogą trafić się też wycenione. Wiele osób tam skutecznie przeszukuje w dniach dostawy i wyławia coś lepszego.

5. Odzież na wagę na Alei Wyzwolenia 40 – spory sklep, warto tam się udać przy okazji, jak się jest w pobliżu. Czasami trafia się coś ciekawego.

W Szczecinie istnieje także wiele mniejszych lumpeksów, sporo osób ma swoje ulubione miejsca. Szczególnie te mało znane, gdzie ubrania nie są tak mocno przebierane i można w ostatnich najtańszych dniach znaleźć nawet bardzo dobre sztuki. Wato wyszukać swoje obiekty niedaleko zamieszkania czy miejsca pracy.

Dużą ciekawostkę jest fakt – że bardzo wielu szczecinian jeździ do Second handów w Stargardzie. Powody tego są proste, tam jest kilka bardzo dużych lumpeksów powierzchniowo oraz co więcej można w nich dostać towar bardzo wysokiej jakości. Z reguły brane są tylko 1 gatunku.

Szczególnie chodzi o Rondo i jego Hurtownię odzieży używanej na ul. Hetmana Stefana Czarnieckiego 1 w Stargardzie oraz Underground na rogu ulicy Limanowskiego i Wojska Polskiego. Oraz London Fashion na ul. Konopnickiej 22 – tam szczególnie trafiają się dobre okazy i nie tylko ubrania ale także plecaki, torby, buty itp.

W Stargardzie jest znacznie więcej sklepów z odzieżą używaną w lepszej jakości, także dodatkowe wyposażenie tych sklepów w postaci sprzętów sportowych, plecaków czy toreb jest znacznie większe niż w Szczecinie a ceny towaru z reguły także znacznie mniejsze, a więc opłacają się takie wycieczki na większe zakupy.

Warto wspomnieć, że duża część sklepów z używaną odzieżą należy do jednych i tych samych właścicieli, dlatego towary czasami krążą.

Jeśli znacie jakieś inne miejsca z dobrą jakością ubrań, gdzie zdarza się wyłowić korzystne okazje to podzielcie się tą informacją. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

4 komentarze

 1. Kamila

  Także ze szczecina co najmniej dwa razy w miesiącu jadę z ekipą do stargardu na chodzenie po szmateksach. Tam jest zdecydowanie większy wybór, ładniejsze ubrania i także mniejsze ceny. W szczecinie wszędzie jest znacznie drożej niż w Stargardzie, raz na jakiś czas taka wyprawa się opłaca czyli w czwartek lub poniedziałek jak są dostawy, ewentualnie w późniejsze dni gdy jest jeszcze taniej.

 2. Maria Sarniecka

  w Szczecinie już jest wszystko poprzebierane co lepsze, tam w mniejszym mieście nie ma takiego natłoku a sklepy są tam co dziwo większe. Nie wiem jak to jest, że niby szczecin duże miasto a ma takie małe lumpy a miasto obok ma ich sporo oraz dużych gdzie jest fajny wybór. Przede wszystkim Rondo i na konopnickiej Stargard ten w Dąbiu to są prawie same łachy.

 3. Krystian

  A jak w tym mieście mają być dobre ubrania jak tutaj takie tłoki ludzi szpera dzień w dzień i jeszcze obcy przybysze ze wschodu wykupują prawie wszystko a ich są dziesiątki tysięcy w samym mieście. Nawet w głupich pyrzycach prędzej się kupi coś fajnego w sensownej cenie z odzieży używanej niż tym mieście.

 4. Bart32

  Mnie najbardziej wkurza to, że głownie wszystkie te sklepy są nastawione na kobiety. Działy dla faceta są zawsze bardzo małe i skąpe. Zawsze jak się idzie to już jest tam mocno przebrane a w tych dniach dostawy nie chcę chodzić bo jest tam już za ciasno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.