Model szybkich wdrożeń – działanie, korzyści, ryzyko

Stabilnie w sieciWdrażanie nowego oprogramowania do organizacji może być długotrwałym i czasochłonnym procesem, jeśli ma być ono zaprojektowane pod kątem konkretnego biznesu. Na przeciwległym biegunie znajduje się model szybkiego wdrożenia, który ma swoje unikalne zalety. Na czym one polegają? Wyjaśniamy na podstawie najpopularniejszego systemu CRM na świecie – platformy Salesforce!

Na czym polega szybkie wdrożenie systemu CRM?
Nowoczesne platformy CRM, takie jak Salesforce wyróżniają się mnogością modułów, które potencjalnie mogą być niezwykle użyteczne w biznesie. Dodatkowo, w trakcie wdrożenia często ulegają one modyfikacji wobec celów biznesowych konkretnego klienta. W przypadku szybkiego wdrożenia korzysta się natomiast przede wszystkim z gotowych tzw. “pudełkowych” rozwiązań Salesforce.

Dzięki temu narzędzie może być gotowe do użycia nawet w ciągu kilku tygodni od podpisania umowy. Kolejną zaletę tego modelu stanowi praca w oparciu o ściśle określony budżet oraz realizacja projektu małymi krokami. Dzięki koncentracji na najważniejszych funkcjonalnościach szybciej osiąga się zwrot z inwestycji i łatwiej zaplanować kolejne kroki rozwoju oprogramowania.

Czy ryzyko szybkiego wdrożenia jest wysokie?
Ryzyko związane z szybkim wdrożeniem jest w zasadzie bardzo niskie, ponieważ przyjęty budżet nie zmienia się, a gotowe narzędzia są sprawdzonymi rozwiązaniami. Dlatego na ten model często decydują się małe i średnie przedsiębiorstwa z ograniczonym kapitałem. Co ważne, oprogramowanie po szybkim wdrożeniu wciąż może rosnąć i rozwijać się wraz z organizacją, bo jest skalowalne.

Więcej na temat specyfiki szybkiego wdrożenia można przeczytać pod adresem: https://craftware.pl/dla-biznesu/rozwiazania-dla-biznesu/szybkie-wdrozenia/.

Jak przeprowadzić szybkie wdrożenie?
Aby przeprowadzić szybkie wdrożenie systemu CRM, warto zgłosić się do doświadczonego partnera, który ma na koncie podobne, zrealizowane projekty. Ważne, aby została przeprowadzona analiza biznesowa, uwzględniająca aktualne cele przedsiębiorstwa i na tej podstawie zostały wybrane odpowiednie narzędzia. W Polsce szybkie wdrożenie systemu Salesforce oferuje firma Craftware.

Szybkie wdrożenie i co dalej?
Zalety wykorzystania nowoczesnych systemów CRM nie kończą się na wdrożeniu oprogramowania. Warto skorzystać z usług, które wesprą przedsiębiorstwo w utrzymaniu oraz rozwoju zakupionego oprogramowania. Należy bowiem pamiętać, że cele biznesowe przedsiębiorstwa będą zmieniać się na przestrzeni czasu, a wiodące platformy CRM, takie jak Salesforce, są stale wzbogacane o nowe użyteczne funkcjonalności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.