Mio Spirit 8670 LM Nawigacja samochodowa GPS – Opinia i Test

Nawigacja samochodowa MioNawigacja samochodowa Mio Spirit 8670 LM – to urządzenie, jakie może się przydać wszystkim kierowcom samochodów. Dzięki niemu bez najmniejszych problemów można dojechać do celu, nawet na skomplikowanych trasach. Urządzenie posiada wbudowane mapy wszystkich krajów europy.

Mio Spirit 8670 LM posiada dożywotnią aktualizację map – do puki będziemy posiadać urządzenie można będzie kilka razy w roku je uaktualniać, aby elementy mapy zawsze były pokrywające się ze stanem faktycznym. Co więcej aktualizacje są całkowicie bezpłatne.

W nawigacji jest wbudowana baza foto radarów – także i ona posiada dożywotnią aktualizację jaka jest bezpłatna. Dzięki temu zawsze będziemy informowani powiadomieniem o zbliżaniu się do miejsc, gdzie znajdują się takie urządzenia – aby zachować większą czujność podczas jazdy i nie otrzymać niepotrzebnych mandatów za nadmierną prędkość jazdy.

Ekran urządzenia posiada aż 6 cali. Jest on jasny i bardzo czytelny, nawet w jasnym świetle. Jego wielkość zapewnia bardzo dobrą widoczność nawet z daleka – całość prezentowana na ekranie jest bardzo dobrze widoczna.

Mio Spirit 8670 LM posiada wbudowany system TMC ( Traffic Message Channel) – czyli powiadomienia o trwających robotach na drodze i innych utrudnieniach ruchu (wypadku, zamknięcia drogi itp.) – dzięki temu będzie można wyznaczyć alternatywną trasę, aby uniknąć stania w korku a tym samym zaoszczędzić czas. TCM jest dożywotnio bezpłatny i zawsze aktywny po włączeniu.

Na pokładzie urządzenia znajduje się ciekawa funkcja o nazwie IQ Routes – przekłada się ona na inteligentne wybieranie trasy dojazdu na bazie preferencji użytkowników – wybiera najbardziej preferowaną trasę przez większość osób jakie posiadały urządzenia Mio.

Także na uwagę zasługuje funkcja LernMe Pro – funkcja ta, wyciąga wnioski na temat wyboru tras przez użytkownika i stylu jego jazdy. Dzięki temu lepiej będzie dopasowywała domyślne planowania tras – w zależności czy wolisz szybsze drogi, wolniejsze, płatne a może tylko bezpłatne i tego typu rozwiązania.

Tryb parkingowy (asystent parkowania) to przydatna funkcja, jaka pozwoli znaleźć miejsce parkingowe w odległości około 1 kilometra od celu podróży. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni samemu szukać miejsca do pozostawienia swojego samochodu.

W opakowaniu urządzenia znajdziemy:

  • Płytę DVD z oprogramowaniem
  • Ramię do mocowania na szybie na ssawkę
  • Ładowarkę samochodową do fajki auta
  • Instrukcję obsługi i karty gwarancyjne
  • Oryginalne opakowanie urządzenia
  • Urządzenie nawigację samochodową Mio Spirit 8670 LM

Dzięki temu urządzeniu można prowadzić rozmowy telefoniczne za pomocą Bluetooth – bezprzewodowa synchronizacja z telefonem i stworzenie z nawigacji zestawu głośno mówiącego dla poprawienia bezpieczeństwa jazdy. Parowanie urządzeń jest bardzo proste. Funkcja ta działa dwu kierunkowo zarówno odbieranie jak i dzwonienie nie stanowi problemu.

W nawigacji można wybrać tryb pieszy – dzięki niej można nawigować specjalnie dla pieszych wędrówek. Nawigacja będzie nas prowadziła już nie po ulicach i trasach przeznaczonych dla pojazdów samochodowych ale właśnie dla osoby poruszającej się na własnych nogach – często zaoszczędzi nam to sporo drogi, dzięki przykładowym skrótom dostępnym tylko dla pieszych.

Asystent pasa ruchu – dzięki tej funkcji zawsze kierowca będzie wiedział jaki pas zająć na każdym skrzyżowaniu, rondzie czy zjazdach – tak aby nie było problemów z dobraniem dobrego kursu. Dzięki temu każdy zakręt będzie pokonywany z łatwością i bez zastanawiania się gdzie skręcić. Także będzie informacja o znakach drogowych jeszcze przed dojechaniem do ich miejsca – jest to widoczne na mapach nawigacyjnych.

Widok skrzyżowań 2 i 3 D – dzięki temu możemy wybrać jak chcemy widzieć, zarówno przestrzeń miejską jak i same skrzyżowania. 3D jest to widok przestrzenny z bryłami lub 2D płaski od góry.

Punkty POI – na mapie są tysiące punktów przydatnych dla kierowcy takich jak sklepy, stancje benzynowe, bankomaty, szpitale, lecznice, apteki, restauracje i inne, jakie na pewno przydadzą się podczas wyjazdów. Można je wyszukiwać w okolicy jaka nas interesuje oraz tworzyć własne ulubione punkty tego typu.

Na uwagę zasługuje także funkcja „Znajdź mój samochód” – zapisanie lokalizacji auta na mapie jest bardzo proste – następnie można z łatwością go odnaleźć po powrocie z pieszych wędrówek lub innych wypadów, gdzie auto zostało pozostawione.

Dzięki Mio Spirit 8670 LM można zaplanować podróż we wszystkich szczegółach. Ustawić punkty pośrednie przejazdu, dobrać najbardziej dogodne dla nas trasy i miejsca jakie chcemy odwiedzić po drodze wraz z planowanymi postojami.

Wypowiadanie nazw ulic to duża zaleta dla wygody korzystania z urządzenia. Nie trzeba skupiać się na patrzeniu na samą nawigację – sama głosowo o wszystkim nas poinformuje gdzie skręcić, w jaką ulicę się kierujemy i jaki zająć pas ruchu. Dzięki temu możemy być skupieniu na prowadzeniu auta, a to znacznie poprawia bezpieczeństwo oraz wygodę.

Jeśli wybieramy się do kraju do jakiego nie ma wkomponowanych map – można skorzystać z usługi wypożyczenia mapy na 3 – 7 a nawet 30 dni. Dzięki temu można oszczędzić około 80% ceny takiej mapy. Są to mapy przykładowo USA, Kanady czy Australii.

Urządzenie od strony technicznej posiada w sobie procesor Mstar 2532 z taktowaniem 800 MHz oraz chipsetem MediaTek MT3337E. Zapewnia to płynną pracę map i brak najmniejszych przycięć w czasie korzystania podczas jazdy.

Ekran jest w pełni dotykowy i kolorowy o rozdzielczości 800×480 pikseli. Wielkość ekranu to 15,7 cm czyli 6,2 cala. Wielkość samego urządzenia to natomiast wysokość 101,5 mm na głębokość – grubość 17,7 mm i długość 173,1 mm a sama waga to zaledwie 275 gram.

Urządzenie łapie sygnał GPS po około 3 – 5 sekundach od uruchomienia. Nie gubi sygnału podczas jazdy. Także na pokładzie jest symulacja trasy w tunelu.

Nawigacja samochodowa Mio Spirit 8670 LM to bez wątpienia bardzo dobre urządzenie. Dzięki szerokim możliwością oraz dokładnym trasą a także dożywotnim bezpłatnym aktualizacją staje się bardzo wartościowym wyposażeniem dla każdego kierowcy. Z naszej strony zdecydowanie polecamy to urządzenie do wypróbowania. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.