Mio Pilot 15 LM nawigacja samochodowa – Opinia i Test

Nawigacja MioNawigacja samochodowa Mio Pilot 15 LM – to nowoczesne urządzenie wyposażenia samochodu, jakie pozwoli zaplanować trasę podróży w sposób nowoczesny i dokładny a przede wszystkim bardzo intuicyjny.

Nawigacja samochodowa posiada wbudowane w sobie aż 45 krajów europy. Na skład map wchodzi pełna infrastruktura drogowa wraz z bazą adresową jak i punktami użyteczności publicznej POI – typu szpitale, stacje benzynowe, apteki, sklepy, bankomaty, restauracje, hotele i inne choć nie jest to najbogatsza baza danych.

Aktualizacja map jest całkowicie bezpłatna i dożywotnia do końca czasu eksploatacji urządzenia. Wykonuje się ją za pomocą internetu i dostępu do komputera.

Do wyboru po oznaczeniu punktu startowego oraz końcowego podróży (celu podróży) otrzymujemy 4 warianty tras do wyboru. Droga łatwa, najkrótsza, eko oraz najszybsza. Możemy wybrać dowolny z tych wariantów jaki najbardziej będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Nawigacja pozwala na szybkie wyszukiwanie za pomocą podpowiedzi względem wprowadzanych liter.

Z dodatkowych funkcji należy wymienić wypowiadanie nazwy ulic – dzięki nim zawsze wiemy gdzie obecnie się znajdujemy.

Asystent pasa ruchu – dzięki niemu zawsze będzie wiadomo gdzie należy skręcić, jaki pas ruchu zająć w trasie czy na rondzie oraz innych elementach drogi. Także otrzymamy informację za ile należy wykonać dany manewr, jakie czekają nas kolejne elementy trasy, ile pozostało nam do celu – zarówno czasu jak i odległości.

Informacje o ograniczeniach prędkości – dzięki nim będziemy wiedzieć z jaką szybkością możemy się poruszać na danym odcinku drogi. Także otrzymamy informacje jeśli prędkość będziemy przekraczali względem dopuszczalnej.

Mio Pilot 15 LM posiada kolorowy wyświetlacz wielkości 5 cali – rozdzielczość obrazu na ekranie to 480 x 272 pikseli. Ekran urządzenia jest dotykowy reagujący na multi-dotyk.

Na urządzeniu tym bardzo łatwo wprowadza się punkty docelowe. Można wybrać z bazy adresowej lub kliknąć na mapie w miejsce do jakiego się chce dojechać.

Mio Pilot 15 LM pracuje na chipsecie MSR2112 oraz procesorze ARM Cortex A7 z 800MHz. Wbudowana bateria posiada 650 mAh. Pamięć RAM to 128 MB – wystarcza to całkowicie do płynnego działa i bezproblemowego nawigowania w dowolnym terenie.

Urządzenie to można wyjąć z auta i zabrać ze sobą na przechadzki po nieznanych miastach. Pomoże ona znałeś drogę do celu i się w nich nie zgubić.

System operacyjny to Windows CE 6.0. Urządzenie posiada port karty pamięci Micro SD oraz wbudowane głośniki.

Wymiary to wysokość 86,1 mm na szerokość 132,5 mm oraz grubość 15,3 mm a waga to około 168 gram.

Warto wspomnieć o funkcji mapy, jaka pokazuje co znajduje się w pobliżu naszej obecnej lokalizacji na bazie punktów POI oraz symulacji trasy w tunelu.

Nawigacja samochodowa Mio Pilot 15 LM to bardzo dobre urządzenie, pozwoli szybko i bez problemowo zaplanować trasę przejazdu. Prowadzi bardzo dobrze do celu podróży i szybko łapie sygnał. Także dożywotnia aktualizacja, jaka jest bezpłatna to duża zaleta.

Zdecydowanie szukając nawigacji samochodowej warto wziąć pod uwagę to urządzenie. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie oraz komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.