Marketing w dobie mediów społecznościowych – sprawdź, co warto o nim wiedzieć!

Media marketing socialFacebook, Instagram, Twitter, YouTube czy też Snapchat – z mediów społecznościowych na co dzień korzystają miliardy osób. Dzięki nim można prowadzić także skuteczne kampanie reklamowe!

Marketing internetowy stale ulega przeobrażeniom. Ostatnią dużą rewolucją w promowaniu się w sieci było pojawienie się mediów społecznościowych. Serwisy takie jak Facebook czy Instagram nie tylko pozwalają na łatwą komunikację i poszukiwanie interesujących informacji, ale także stały się obszarem prowadzenia kampanii reklamowych.

Jak zatem wygląda obecnie social media marketing? Jak można wykorzystać go do swoich celów? Sprawdź teraz!

Na czym polega social media marketing? – Marketing w mediach społecznościowych, czyli inaczej social media marketing, to szeroka gama czynności, które koncentrują się na wykorzystaniu serwisów społecznościowych. Promocja może wówczas odbywać się na dwa sposoby, a mianowicie:

przez założenie firmowego konta w serwisie tego typu oraz publikowanie w nim interesujących wpisów,
przez korzystanie z płatnych systemów promocji, które pozwalają na jeszcze skuteczniejsze dotarcie do wybranej grupy docelowej.

Prowadzenie firmowego profilu umożliwia promowanie wydarzeń czy produktów, a także wejście w bezpośrednią interakcję z klientami. To także możliwość dodawania zdjęć, materiałów video czy np. organizowania konkursów, które jeszcze bardziej zaangażują odbiorców i pomogą budować pozytywny wizerunek marki. Jest tylko jeden istotny warunek – aktywność na społecznościowym koncie firmy powinna być systematyczna, w przeciwnym razie inni użytkownicy stracą zainteresowanie.

Płatne systemy promocji w mediach społecznościowych, takie jak np. Facebook Ads, to również bardzo skuteczne narzędzie marketingu, które pozwala na precyzyjną segmentację grup odbiorców i odpowiednie dostosowanie wyświetlanych reklam do zainteresowań użytkowników, co przekłada się na wysoki CTR.

Oddzielną dziedziną social media marketingu jest influencer marketing, który opiera się na współpracy z internetowymi twórcami, którzy promują dany produkt wśród swoich, nieraz bardzo licznych, fanów.

Firmy mogą obrać taką drogę promocji w mediach społecznościowych, która będzie odpowiadała im najbardziej.

Czy warto skorzystać z pomocy agencji reklamowych? – Chociaż promocja w mediach społecznościowych może wydawać się prosta, to warto zaznaczyć, że nawet niewielki błąd może kosztować nas utratę wizerunku i wielu klientów.

Właśnie dlatego coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z pomocy agencji reklamowych specjalizujących się w reklamie on-line, na przykład takich jak agencja social media czy dom mediowy.

Pracownicy takich firm służą kompleksową pomocą związaną z prowadzeniem profili w mediach społecznościowych, a także w realizacji innych czynności z ich pomocą. Przykładowo, agencja influencer marketingu może zapewnić klientom wsparcie w kontaktach z wpływowymi influencerami i w promocji za ich pośrednictwem. Skorzystanie z tak fachowego wsparcia to przyszłościowa inwestycja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.