Lecznicze właściwości kamieni i minerałów

Kamienie lecząOd zarania dziejów kamenie służyły ludziom za ozdoby i były noszone nie tylko w celach kreacyjnych. Wiele kultur przypisuje kamieniom magiczną moc i często dopasowanie danych rodzajów minerałów do znaku zodiaku.

Należy wiedzieć kilka podstawowych prawd najpierw o samych kamieniach, kamień jest to zlepek rożnych minerałów przeważnie osadowych.

Minerał to czysta forma danego materiału skalnego i tylko ona może być rozpatrywana jako przedmiot o wartościach leczniczych. Obecnie na kuli ziemskiej istnieje kilka tysięcy różnych minerałów, wiążą się one w grupy w zależności od pochodzenia i czynników powstania. Minerały i ich lecznicze właściwości faktycznie są stwierdzonym faktem naukowym, ale o tym dokładnie poniżej.

Czy minerały i kamienie leczą – jest to bardzo proste pytanie dla każdej osoby interesującej się choćby odrobinę mineralogią. Otóż prawda jest taka że i tak i nie. Minerały jak wspomniałem są czystą formą tworzącego je pierwiastka i składnika. Istnieją minerały magnetyczne jak i radioaktywne a także o przewodnictwie prądu lub jego braku. Emitujące drgania lub nieprzyjemny zapach nie wyczuwalny węchem a wpływające na nasz organizm.

Prawda więc może być tylko jedna, pewne grupy kamieni są dla wszystkich osób bez względu na znak zodiaku lecznicze a inne dla wszystkich niekorzystne bądź obojętne.

Minerałów niekorzystnie wpływających na organizm człowieka jest bardzo mało w przyrodzie i nie da się ich znaleźć na przykład na polach – są to minerały kopalne zazwyczaj z domieszką radu lub innym pierwiastkom radioaktywnych.

Około 98% minerałów jest obojętnych dla organizmu człowieka, pozostałe poza szkodliwymi mają właściwości lecznicze na zasadzie przewodnictwa prądu lub lekkiemu magnetyzmu.

Obecnie można kupić kamień przystosowany do danego znaku zodiaku, jest to wymysł aby napędzić sprzedaż a więc jest to chwyt marketingowy. Z pozytywnych kamieni na pewno dobrym jest bursztyn, kamienie szlachetne, krzemiany, magnetyt, piryt itp. Czyli są to głównie krzemiany i żelaziste.

Niekorzystnych nie ma sensu wymieniać gdyż nie da się ich normalnie kupić poza giełdami kolekcjonerskimi. Bardzo wielką jednak rzeczą w leczniczej sile kamieni i minerałów odgrywa autosugestia i nie należy lekceważyć tej chyba najpotężniejszej siły zawartej w tym temacie. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.