Które kanały warto uwzględnić w każdej kampanii reklamowej?

Sieciowe wojnySposobów dotarcia do potencjalnych klientów w sieci jest nieskończenie wiele.Przygotowując kampanię reklamową, należy więc dokładnie przemyśleć, którymi kanałami powinna być prowadzona. Zależnie od jej celu i rodzaju, a także drogi reklamowania produktów i usług mogą się różnić – są jednak trzy uniwersalne rozwiązania, które warto uwzględnić w każdej kampanii.

1. Reklama na własnej stronie internetowej lub blogu
Trudno dziś wyobrazić sobie markę bez strony internetowej czy bloga. To doskonałe kanały promocji, będące reklamą samą w sobie. Pozwalają nie tylko na informowanie o istnieniu marki, przyświecającym jej celu, możliwych drogach kontaktu i oferowanych produktach czy usługach, ale także stanowią skuteczną formę promocji. Jej efektywność leży przede wszystkim w tym, że skoro odbiorca już się na stronie bądź blogu znajduje, to najpewniej jest marką zainteresowany. Niezależnie więc od tego, czy dana reklama w Internecie ma na celu zwiększenie sprzedaży, zebranie grona klientów nowej marki, czy też wywołanie konkretnego działania, kanał, który zdecydowanie powinien znaleźć się w każdej kampanii.

2. Promocja w social mediach
Social media pełnią bardzo podobną funkcję do bloga i strony internetowej. Między tymi kanałami są jednak dwie zasadnicze różnice: po pierwsze, odbiorcy są w social mediach nieustannie informowani o wszelkich nowinkach oraz o samych produktach, a po drugie umożliwiają one dotarcie do nowych osób dzięki reklamie. Umieszczenie jej na swojej stronie internetowej pozwala na zareklamowanie nowego produktu, ale nie samej marki – skoro klient już na niej jest, oznacza to, że zna już firmę. W przypadku social mediów może się dowiedzieć o jej istnieniu właśnie dzięki reklamie, przeglądając zupełnie inne profile. To więc kolejna z form reklamy w Internecie, którą warto wykorzystywać w każdej kampanii – mocno buduje ona bowiem markę.

3. Reklama przez kontakt: newsletter
Trzecim kanałem, który powinien obsługiwać każdą kampanię reklamową, jest newsletter. Pozwala on na dotarcie z informacją o nowej usłudze, produktach czy promocji do każdego klienta na tyle zainteresowanego marką, by zgodził się na regularną wysyłkę e-maili. Co więcej, jest to kanał, który wypada zawrzeć w każdej kampanii, gdyż należy pamiętać o tym, że reklamodawca powinien nie tylko starać się przyciągać nowych klientów, ale także dbać o tych już pozyskanych.

Więcej o kanałach reklamy internetowej można dowiedzieć się w Bazie Wiedzy AdNext. Warto poznać je wszystkie, by jak najlepiej dobrać drogi docierania do potencjalnych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.