Krzesło turystyczne Spokey Angler De Luxe – Opinia i Test

Krzesło turystyczneKrzesło turystyczne Spokey Angler De Luxe – to sprzęt o bardzo szerokich możliwościach wykorzystania terenowego.

Jest to krzesło konstrukcyjnie przypinające fotel z racji na podłokietniki (oparcia na łokcie) oraz typ szerszego siedziska i oparcia.

Model ten charakteryzuje się bardzo stabilnym i trwałem stelażem oraz mocnym wykonaniem wszystkich elementów konstrukcyjnych. Już przy pierwszym kontakcie widać pozytywną różnicę wykonania tego krzesła na tle licznej konkurencji, szczególnie pod względem jakościowym i sugerowanej trwałości.

Siedzisko krzesła Spokey Angler De Luxe zostało wykonane z bardzo wytrzymałego oraz impregnowanego (PCV) materiału poliestrowego o modelu 600D/300D Oxford, jaki został dodatkowy podbity 10 milimetrową pianką PE – dla znacznego zwiększenia wygody osoby korzystającej.

Konstrukcja nośna krzesła turystycznego została wykonana ze stali. Udźwig produktu wynosi określane przez producenta do 120 kg, z czego mieliśmy okazję usadzić na nim osobę o wadze 150 kg. Całość nadal dzielnie się trzymała bez najmniejszego wygięcia czy stękania. Jednakże podczas częstego korzystania, aby urządzenie służyło przez bardzo długi czas – nie powinno się go przeładowywać.

W jednym podłokietniku (prawym) znajduje się przydatny otwór na kubek lub inne drobiazgi na przykład zmieści się tam także telefon. Służy to do tego celu, aby stał w nim w rzeczywistości stabilnie kubek i nic się nie wylewało oraz znajdował się tuż pod ręką. Krzesło jest w kolorystyce czarnej z elementami niebieskimi – prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie.

Po złożeniu zajmuje mało miejsca – wymiary transportowe to 100 cm długości x 20 cm szerokości x 20 cm grubości – jest one chowane do pokrowca, jaki stanowi część zestawu (krzesło + pokrowiec do transportu i przechowywania). Pokrowiec można przenosić swobodnie na ramieniu dzięki uchwytowi.

Waga krzesła turystycznego Spokey Angler De Luxe to około 2,9 kilograma. Paczka nie nadaje się na piesze wędrówki z racji na wymiary i wagę, ale sprawdza się doskonale na wypadach turystycznych czy rekreacyjnych autem czy w okolicy zamieszkania. Krzesło jest przeznaczone szczególnie do wypoczynku w ogrodzie, tarasie, balkonie, na piknikach czy na wyjazdach kempingowych. Także podczas naszego testu sprawdziło się idealnie na rybach.

Wymiary po rozłożeniu to 60 x 60 cm co do siedziska oraz 42/100 cm co do wysokości oparcia i wysokości całego krzesła. Na uwagę zasługuje system bardzo szybkiego i skrajnie prostego składania oraz rozkładania. Wykonuje się to za dosłownie jednym lekkim ruchem – konstrukcja jest połączona w taki sposób, aby rozkładała się niemal automatycznie.

Oparcie fotelu wymusza kąt prosty siedzenia – ogólnie jest to dobre, choć mogłaby być drobna regulacja pochylenia, aby można je było wykorzystać także do opalania się czy czytania i tego typu rozwiązań podczas mocniejszego rozłożenia – tylko tego nam brakowało – mimo, że nie posiadają tego chyba żadne krzesła turystyczne.

Gwarancja krzesła wynosi standardowe 24 pełne miesiące czyli dwa lata. W opakowaniu znajduje się pokrowiec, dokumentacja – instrukcja obsługi, karta gwarancyjna oraz krzesło Spokey Angler De Luxe.

W przednich stopkach znajdują się otwory, jakie mogą posłużyć do silniejszego umocowania krzesła do podłoża. Jest to szczególnie przydatne gdy można się spodziewać silniejszego porywu wiatru. Dzięki temu krzesło będzie trzymało się stabilnie gruntu.

Podsumowując krzesło turystyczne Spokey Angler De Luxe to bez wątpienia bardzo dobry produkt o bardzo wysokiej jakości wykonania. Sprawdza się on w wielu warunkach terenowych. Jest to bardzo trwała konstrukcja, jaka powinna służyć przez wiele lat.

Krzesło jest mocne i wygodne. Naszym zdaniem jest to bez wątpienia produkt warty uwagi z racji na trwałość oraz dużą wygodę i świetną jakość ogólnego wykonania. Zapraszamy do kolejnych opinii i testów w serwisie.

Jeden komentarz

  1. Adam Solech

    Te krzesło wydaje się całkiem wygodne. Na pewno to że ma kielichowe siedzenie a nie proste podpórki pod łokcie już daje wygodę. Tylko jak rurki są ze stali to pewnie takiej jak będzie rdzewieć i ulegać korozji. Lepsze by były z grubszego aluminium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.