Kosmetyki naturalne – bądź eko w pielęgnacji!

Kosmetyki naturalneModa na naturalność nie ominęła kosmetyki. Chcąc być bardziej eko, coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Ale czym tak naprawdę one są? Co kryje się pod tą nazwą i czy preparaty te naprawdę są przyjazne naszej skórze i środowisku naturalnemu? Dziś przyglądamy się kosmetykom naturalnym i im właściwością.

Co oferuje kosmetyka ekologiczna? – Ekologiczne preparaty upiększające i pielęgnujące to rozbudowany segment rynku. Wśród nich znaleźć można wszystkie kosmetyki, które występują w wersji syntetycznej.

O tym, jak wiele produktów kosmetyki naturalne proponują paniom i panom mówi oferta https://www.perfumeria.pl/collections/kosmetyki-naturalne. W perfumerii dostępne są mleczka oczyszczające, toniki, maseczki, kremy, balsamy, zestawy przeciwzmarszczkowe, pomadki do ust, mydła, szampony, odżywki, zestawy do włosów, żele do włosów, olejki do opalania oraz kolorowe kosmetyki do make-up.

Kosmetyk naturaZ czego produkowane są kosmetyki naturalne? – Od tych tradycyjnych kosmetyki naturalne odróżnia przede wszystkim skład. Użyte do ich produkcji substancji są naturalne lub od nich pochodzą. Ważne również jest to, że cały proces produkcji nie jest skomplikowany technologicznie. Ich wytwarzanie ma być maksymalnie ekologiczne i przyjazne środowisku. Produktów nie testuje się również na zwierzętach.

Lista zalet prawdziwych kosmetyków naturalnych jest spora. Za ich używaniem przemawiają starannie dobrane składniki, które nie tylko pielęgnują, ale i leczą. Preparaty te również dostarczają skórze ważnych składników odżywczych, nie uczulają, nie wywołują alergii, dostosują się do wieku oraz problemów, jakie posiada się ze skórą.

Komsetyki z naturyJakie składniki można znaleźć w kosmetykach naturalnych? – Lista składników kosmetyków naturalnych jest bardzo krótka. Im jest ich mniej, tym lepiej. Podstawą niemal każdego preparatu są oleje roślinne, które pozyskuje się z roślin uprawianych ekologicznie. Nierafinowane i tłoczone na zimno stanowią czysty surowiec o wysokich właściwościach biologicznych. Przez to, że podobne składniki występują w skórze, to oleje z kosmetyków naturalnych, są łatwo przyswajalne.

Kolejny składnik, jaki można znaleźć na etykiecie to emulgatory. Ich zadaniem jest łączenie olejów z wodą. W kosmetykach ekologicznych występują tylko te pochodzenia roślinnego, co chroni skórę przed przesuszeniem. Zapach naturalnych preparatów do pielęgnacji to natomiast zasługa olejów eterycznych.

Z racji tego, że producenci wykorzystają delikatne essentials oils, naturalne produkty rzadko kiedy wywołują reakcje alergiczne i uczulenia. Skład kosmetyków uzupełniany jest eko surowcami konserwującymi oraz substancjami myjącymi pochodzenia roślinnego np. olejem kokosowym. Wszystko to sprawia, że stworzone produkty są bezpieczne dla każdego typu skóry. Sięgać po nie mogą również właściciele cery wrażliwej, problematycznej, z trądzikiem.

4 komentarze

 1. Adela

  Naturalne najlepsze i zawsze będą wygrywać. Samemu także stosują zawsze ile można to te z natury bez żadnych chemii czy dodatków. Super jak ktoś mieszka na wsi to może samemu robić sporo tego typu kosmetyków i maceratów. Trochę też robi samemu na bazie suszu ale to nie to samo.

 2. Anna Rabska

  Nawet aloes warto mieć w domu, sama mam 3 w doniczkach. Bardzo dobry na problemy skórne i jako balsam do twarzy. Można go mrozić i korzystać z liścia jak z kremu bo to taka galaretka. Albo samemu robić olejki zdrowotne także można i mają znacznie lepsze działanie niż te w aptekach.

 3. Eryk43

  Widzę ostatnio sporo w tematykę zdrowia i urody idziecie, to dobrze. To co naturalne jest najlepsze, matka natura ma rozwiązania na wszystko i warto z niej korzystać. Dobrze napisane że nierafinowane mają znacznie większe wartości niż te przerobione. Olej kokosowy nierafinowany ma mnóstwo zastosowań zdrowotnych i sam go używam prawie dzień w dzień.

 4. Serbieszyńska

  No właśnie to jest nawet smutne, że składników naturalnych wykorzystuje się tak mało w kosmetykach. A przecież niemal każde zioło ma jakieś zastosowanie czy inna roślina także w pielęgnacji urody. Kory dębów, zioła leśne a nawet owoce to doskonałe składniki dla urody zarówno o działaniu zewnętrznym jak i często od środka. Wiele z defektów pochodzi nie z samej skóry ale na przykład z układu trawiennego. Powinno się coraz bardziej stawić na naturę a nie środki z aptek i od lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.