Kalkulator kredytu gotówkowego – jak obliczyć ratę kredytu?

Kredytowy dzielnikKredyty gotówkowe są dostępne dla szerokich rzesz klientów – wystarczy zdolność kredytowa i złożenie wniosku przez internet lub bezpośrednio w oddziale banku. Na co należy zwrócić uwagę zaciągając kredyt gotówkowy? Jak obliczyć wysokość raty wykorzystując kalkulatory dostępne w sieci? Czy kredyt gotówkowy ma same zalety?

Ranking kredyt gotówkowych pozwala znaleźć najlepszą ofertę kredytu i spełnić wiele potrzeb konsumpcyjnych. Otrzymane środki możemy zatem przeznaczyć na wyjazd zagraniczny, remont mieszkania, zakup auta, sprzętu RTV/AGD czy szkolną wycieczkę dla dziecka. Nie musimy też w żaden sposób tłumaczyć się kredytodawcy, na co przeznaczyliśmy pieniądze. Coraz więcej banków umożliwiaj zaciąganie kredytu przez internet – wystarczy uzupełnić formularz na stronie www, potwierdzić zdolność kredytową i pozytywnie przejść weryfikację, żeby w ciągu kilku minut otrzymać decyzję. Kredyty gotówkowe mają wiele zalet, są łatwo dostępne, a procedura wnioskowania o przyznanie środków coraz bardziej uproszczona, nic więc dziwnego, że Polacy często decydują się na ich zaciągnięcie.

Uważaj na to, zaciągając kredyt gotówkowy – Okazuje się jednak, że na nieostrożnych kredytobiorców może czyhać wiele pułapek. Jedną z nich jest wysoki koszt zobowiązania. Chociaż kredyty gotówkowe oferowane przez banki są obwarowane przepisami uniemożliwiającymi stosowanie lichwiarskich odsetek, to rozwiązania proponowane przez instytucje z sektora pozabankowego (parabanki) mogą być obciążone zdecydowanie wyższymi kosztami. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na kredyt gotówkowy, czy pożyczkę, przed podpisaniem umowy pamiętajmy o dokładnym zweryfikowaniu jej zapisów. Najważniejsze jest ustalenie wysokości oprocentowania oraz dodatkowych opłat, które podnoszą ostateczny koszt kredytu.

Kredyt gotówkowy – kalkulator

Wiele serwisów internetowych oferuje praktyczne narzędzia pozwalające w szybki sposób oszacować ratę kredytu i uniknąć rozczarowania. Kalkulator kredytowy dostępny w serwisie totalmoney.pl oblicza parametry zobowiązania na podstawie:

  • kwoty kredytu,
  • okresu spłaty,
  • oprocentowania.

Kalkulator podaje również oferty banków, które zapewniają najkorzystniejsze warunki przy podanych parametrach. Przykładowo – w grudniu 2019 roku dla kredytu w wysokości 20 tysięcy złotych, z okresem kredytowania na 48 miesięcy oraz oprocentowaniem 8,99%, najlepszą propozycję oferował bank Citi Handlowy. Według kalkulatora kredytowego rata zobowiązania wynosi 497,51 zł. Szczegółowe parametry kredytu:

  • oprocentowanie – 7,49%,
  • RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) – 9,36%,
  • prowizja – 2,90%,
  • całkowita kwota do spłaty – 23 880,28 zł.

Kalkulator serwisu totalmoney.pl wylicza także dokładne kwoty dodatkowych kosztów. Prowizja za udzielenie pożyczki w omawianym przypadku wynosi 580 zł, a suma odsetek w okresie kredytowania – 3 300,28 zł. Ubezpieczenie pożyczki nie jest obowiązkowe, chociaż istnieje możliwość wykupienia polisy.

Kredyt gotówkowy na raty – sprawdź także inne oferty

Wybór pierwszej oferty podanej przez kalkulator kredytowy nie zawsze jest dobrym wyjściem, warto zatem zweryfikować także propozycje innych banków. W naszym przykładzie na dalszych miejscach znalazły się oferty PKO Banku Polskiego oraz Alior Banku. Co ciekawe, obie propozycje, w przeciwieństwie do oferty banku Citi Handlowy, gwarantują darmową prowizję za udzielenie kredytu, mają jednak wyższe oprocentowanie. Wysokość raty w ich przypadku nie różni się znacząco od propozycji, która znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia. Dla PKO BP jest to 497,61 zł, a Alior Banku – 502,46 zł. Warto także zauważyć, że oferta PKO BP jest skierowana jedynie do nowych klientów, którzy wcześniej nie korzystali z pożyczek lub kredytów banku.

Kredyt gotówkowy – czy warto skorzystać z pomocy doradcy?
Kalkulatory kredytu gotówkowego to pomocne narzędzia, które pozwalają szybko obliczyć interesujące nas parametry zobowiązania. Jeśli jednak nadal mamy wątpliwości, możemy zasięgnąć pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego, który wskaże najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.