Jogurt FruVita z Biedronki – Opinia

Jogurt biedronkaJogurt o nazwie FruVita z marketu Biedronka to produkt warty ocenienia. Jest to dość popularny produkt z tego sklepu, posiadający kilka rożnych smaków. Standardowo przez wiśniowy, brzoskwiniowy, marakui, truskawkowy, bananowy, pieczone jabłko, owoce leśne, kiwi itd.

Marka FruVita także posiada w sobie nie tylko jogurty ale i inne produkty przerobu mlecznego. W tym temacie jednak o jogurtach.

W składzie jogurtu można przeczytać o takich rzeczach jak: mleko pasteryzowane na pierwszym miejscu na następnie, wkład owocowy (może się różnić w procentach % w zależności od składu produktu) – średnio 9%, cukier, skrobia modyfikowana kukurydziana, substancja zagęszczająca pektyna, barwnik: beta – karoten, nieznany aromat i żywe kultury bakterii jogurtowych oraz Lactobacillus acidophilus czyli bakteria kwasu mlekowego i Bifidobacterium lactiso o działaniu probiotycznym.

Może zawierać śladowe ilości glutenu i orzechów. Skład jak widać nie jest zły i jest w całości do przyjęcia.

Warto wspomnieć o normach GDA – dziennego zapotrzebowania organizmu na dane związki: W 200 mililitrach jogurtu jest 8% kalorii (188), cukrów 32% (28,8 g), tłuszcz 7% (5 g), kwasy tłuszczowe nasycone 17% (3,4 g), sód 4% (0,09 g). Widać że jogurt jest bardzo słodki – osoby dbające o linie raczej nie powinny go spożywać, jest za słodki i za wysoki indeks cukrów.

Jogurt jest w opakowaniach po 400 gram. Jest to określenie na około 2 porcje dla dorosłej osoby. Smak jogurtu FruVita można określić jako dość dobry, bogata paleta smakowa pozwala dopasować je do własnych upodobań smakowych.

Jogurt posiada dość duże kawałki owoców oraz jest w gęstej konsystencji. W smaku wydaje się on dość mocno słodki – warto wspomnieć że cukier stanowi jego 3 pozycję pod względem proporcji składników.

Cena jogurtu jest do zaakceptowania względem jakości. Jest to ogólnie dość przyzwoity produkt, który możemy zdecydowanie polecić do wypróbowania. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. efwre

    W jednym kubku jogurtu około 1/4 szklanki cukru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.