Jakie zniżki przysługują w ubezpieczeniu OC?

Samochód taniKażdy właściciel auta chce płacić możliwie najniższe ubezpieczenie OC. Jego wysokość jest zależna od rodzaju auta, ilości właścicieli, a nawet wybranego towarzystwa.

Na szczęście firmy ubezpieczeniowe oferują obecnie różnego rodzaju zniżki, z których chętnie korzystają kierowcy niezależnie od wieku czy doświadczenia.

Bez przerwy
Długi staż w jednej firmie ubezpieczeniowej, wbrew pozorom ma ogromne znaczenie. Niektóre z nich bowiem oferują swoim klientom spore upusty za bezszkodową jazdę. W niektórych towarzystwach może być to nawet 20% (oczywiście istnieją górne granice zniżek). Po dwóch, trzech latach kwota ubezpieczenia znacznie spada i przestaje być dużym obciążeniem.

Niestety, jeśli kierowca postanowi zmienić ubezpieczyciela jego zniżki niekoniecznie zostaną wzięte pod uwagę. Zdarza się, że zostaną przeliczone i ostatecznie będą niższe niż w poprzedniej firmie. Podobnie jest w przypadku przerwy w ubezpieczeniu. Na czas, kiedy dana osoba nie posiada własnego auta, powinna zostać współwłaścicielem innego pojazdu. Dzięki temu jej zniżki nadal będą funkcjonować.

Po ślubie
Niewiele osób wie, że zniżki OC przechodzą miedzy małżonkami. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest spełnienie pewnych warunków. Para nie może mieć rozdzielności majątkowej lub powinna zarejestrować pojazd na zasadach współwłasności. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne i pozwala sporo zaoszczędzić, ale niesie ze sobą pewne ryzyko. Gdy jeden ze współmałżonków spowoduje zdarzenie drogowe, składki ubezpieczenia wzrosną u obojga.

Więcej za mniej
Zniżki OC wypracowane na jednym samochodzie przechodzą automatycznie na drugie auto, należące do tego samego właściciela. Zdarzają się nawet sytuacje, kiedy ubezpieczyciele oferują klientom dodatkowe zniżki za wykupienie kilku polis.

Firmy ubezpieczeniowe oferują różne warunki i ceny za swoje usługi. Sprawdzenie ich wszystkich jest niezwykle pracochłonne. Istnieje jednak szybsze rozwiązanie. Wystarczy skorzystać z porównywarek ubezpieczeń. Na stronie https://cuk.pl/samochod/kalkulator_oc_i_ac w kilka minut można poznać ceny różnych towarzystw i wykupić polisę przez internet.

Jeden komentarz

  1. Turgieło

    Najgorsze jest to że startowanie jest z góry anie dołu. Powinno być większe opłaty za wypadek a nie większe od razu a potem po latach trochę mniejsze. Wszyscy muszą płacić mega wysoki haracz na start. Ceny tego są zdecydowanie za wysokie w większości przypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.