Jakie zabiegi mogą pomóc na worki pod oczami?

Regeneracja twarzyWiele kobiet, ale również i mężczyzn narzeka, że ich skóra w okolicach oczu bardzo szybko się starzeje. Jest to zupełnie normalnie, głównie ze względu na jej niewielką grubość i podatność na pojawianie się zmarszczek.

Problemem są również worki pod oczami i nieestetyczne zasinienie. Na szczęście nasza wiedza na temat pielęgnacji jest coraz większa, dlatego możemy stosować nie tylko produkty poprawiające wygląd okolic pod oczami, ale też próbować coraz to nowszych zabiegów. Jakich? Poznaj kilka z nich!

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry pod oczami?
Pielęgnacja tej wrażliwej okolicy powinna być nieco inna niż pielęgnacja skóry twarzy. Należy zwrócić uwagę na to, że popularne produkty aplikowane na policzki czy czoło niekoniecznie sprawdzą się pod oczami. Czasami producenci wręcz nie zalecają stosować sprzedawanych przez nich kosmetyków właśnie w okolicach doliny łez, ponieważ pewne substancje zawarte w składzie mogą działać drażniąco. Co więc stosować? Na worki pod oczami, zasinienie czy zmarszczki najlepiej zadziała krem lub serum, ale tutaj powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jakich rejonach można go aplikować.

Najczęściej krem pod oczy będzie przeznaczony do stosowania na dzień i na noc. Może być też bardziej szczegółowe rozróżnienie, ponieważ niektóre formuły nie będą nadawały się do aplikowania pod makijaż. Do rutyny pielęgnacyjnej można dołączyć również maski (zarówno te w postaci żelowych pasków, jak i kremowe). Kosmetyki można stosować również podczas niektórych zabiegów.

Zabiegi na worki pod oczami
Jeżeli chodzi o najpopularniejsze i najskuteczniejsze zabiegi na worki pod oczami, należy wiedzieć, że doskonałe rezultaty otrzymamy, jeżeli wybierzmy się do kosmetyczki bądź salonu medycyny estetycznej. Najczęściej zaleca się tak zwaną mezoterapię igłową. Co więcej, wykorzystuje się jednakowo laser frakcyjny CO2, który uruchamia procesy naprawcze w skórze.

Jednak aby skóra pod oczami wyglądała lepiej, warto spróbować domowych sposobów, takich jak choćby masaże. Można wykonywać je samodzielnie, wystarczy jedynie użyć produktu, który zapewni nam poślizg, a następnie powtarzać tę czynność wielokrotnie, najlepiej codziennie, po demakijażu lub rano, gdy opuchlizna jest szczególnie widoczna.

Idealny krem pod oczy – cechy
Może się wydawać, że idealny krem pod oczy nie istnieje, bo żaden produkt nie jest w stanie zniwelować w jedną chwilę widocznych zmarszczek czy całkowicie zahamować postępujące starzenie. Stosowane produkty mają jednak za zadanie nie tylko nawilżać okolice pod oczami, ale także poprawić napięcie skóry. Niektóre składniki mają właściwości rozjaśniające, przez co obszar ten zaczyna wyglądać zdrowiej i nie brakuje mu młodzieńczego blasku.

Odpowiedni krem pod oczy będzie działał przede wszystkim na konkretny problem. Szczególnie cenimy sobie właściwości przeciwstarzeniowe i nawilżające. Skóra pozbawiona odpowiedniej ilości wody wydaje się mniej elastyczna. Dlatego też krem pod oczy aplikujemy zarówno rano, jak i wieczorem. Mogą być to różne produkty – na początku dnia działamy głównie na worki pod oczami, a na noc wybieramy preparat o właściwościach regenerujących i odżywiających.

Jak poprawnie aplikować krem? Należy to robić delikatnie, najlepiej opuszkami palców. Wklepujemy formułę wokół oczu, ale staramy się, aby sam kosmetyk nie dostał się za linię wodną i nie wywołał podrażnień.