Jakie wybrać foremki do lodu

ForemkiForemki do lodu mogą być bardzo różne, do wyboru najczęściej pojawiają się tradycyjne plastikowe, które się zalewa wodą i wstawia do zamrażalnika, mają one kształty przeważnie kostek lub kulek.

Inne rozwiązania to worki do produkcji kostek lodu, do worka wlewa się wodę, która w nim zamarza – worek ma w sobie kanały łączące komory kostkowe, przez co powstają pojedyncze kosteczki. Oraz foremki sylikonowe o różnych kształtach.

Jakie foremki do lodu wybrać – najważniejsze jest ich dopasowanie do własnego zamrażalnika. Nie posiadając specjalnej półki do robienia kostek lodu najlepszym rozwiązaniem będą foliowe worki do kostkowania – można je swobodnie włożyć na inne rzeczy zamrażalnika i nie muszą mieć wcale prostej powierzchni.

Jeśli jest miejsce na położenie foremek, to można zastosować te zamykane aby nie rozlewała się z nich woda podczas wkładania – mają one niestety bardzo mało wzorów.

W przypadku miejsca gdzie można położyć na powierzchni płaskiej foremkę odkrytą do lodów warto wybrać te z sylikonu. Lód do nich słabo przywiera a dodatkowo pozwalają one na stworzenie kostek w dowolnych kształtach – pingwinów, owoców, delfinów i w setkach innych wzorów. Foremki sylikonowe także najlepiej zamarzają i lód ma dobrą strukturę, gdyż ich powierzchnia jest elastyczna.

Kostki lodu w każdym typie foremek można zabarwiać, przykładowo przez dodanie do wody soku lub innego napoju dającego barwę zamarzającej wodzie. Zdecydowanie nie ma czegoś takiego jak najlepsze foremki dla wszystkich osób. Powinno się je dobierać do własnych możliwości zamrażalnika jak i potrzeb. Foremki sylikonowe są najdroższe ale sprawiają miłe wrażenie wizualne po przez ich różne wzory.

Foliowe torebki są najbardziej wydaje – istnieją nawet takie duże gdzie można robić ponad 100 kostek jednocześnie z czego foremki nie są aż tak produktywne.

Każdy z wspomnianych produktów ma swoje zalety jak i ograniczenia. Dlatego warto zastanowić się przed wyborem co będzie najlepszym rozwiązaniem do własnych potrzeb. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.