Jakie są zalety nowych mieszkań w Krakowie?

Mieszkania i domy KrakówDecydując się na zakup mieszkania, trzeba zdecydować, czy poszukuje się mieszkań nowych, czy też tych z drugiej ręki. W obu przypadkach można mówić zarówno o zaletach, jak i o wadach, ale w przypadku nowych mieszkań w Krakowie trudno jest znaleźć chociażby jedną istotną wadę.

Nowe mieszkania w Krakowie – okazja nie do przegapienia?

Warto zdecydować się na bliższe zapoznanie z ofertami nowych mieszkań w Krakowie ze względu na ogromną wygodę, jaką mogą nam zaoferować. Przede wszystkim nowe mieszkanie to początek. Początek zupełnie nowej historii, którą zaczną spisywać na kartach czasu nowi właściciele. Pierwsze kroki, pierwsze myśli i decyzje, aż wreszcie wykończenie, detale i już można zacząć żyć.

We własnym, nowym mieszkaniu. Kilka cech, które przemawiają za kupnem nowego mieszkania:

• brak ryzyka potrzeby remontu,
• brak ryzyka niezgodności gustu z poprzednim właścicielem lub właścicielami,
• możliwość wykończenia każdego zakątka według siebie i swoich potrzeb,
• zapach nowego startu w życiu.

Jednakże decydując się na kupno mieszkania, jakie by ono nie było, nie można zapomnieć o oświetleniu naturalnym, jakie ono posiada i o ociepleniu, jakie oferuje. Jeśli okna znajdują się jedynie od północy, to w proponowanym mieszkaniu będzie przez większość czasu zimno i ciemno. Kto chciałby żyć w ciągłym półmroku, szczególnie zimą? Raczej nikt.

Dlatego też albo należy kupić mieszkanie narożne, w którym będzie się posiadać wyjścia okienne przynajmniej na dwie strony świata, albo należy wybrać mieszkanie z wyjściem na południe lub zachód – być może w lecie tego słońca będzie faktycznie za dużo, ale od czego są rolety? Lepiej czasem chronić się przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi, niż bezskutecznie walczyć o ich nasilenie.

Nowe mieszkania w Krakowie – okolica

Nowe budownictwo krakowskie bardzo dba o zachowanie wszelkich zasad związanych z budową nowych mieszkań dla osób samotnych lub z rodzinami. Nowe mieszkania w Krakowie oferują się w różnych metrażach i w różnym rozplanowaniu, dlatego też warto poświęcić odrobinę więcej czasu na wybór lokum. Oczywiste jest, że wydatek ten wiąże się z ogromnym obciążeniem, szczególnie jeśli trzeba w to włączyć bank, ale jest to możliwe dla młodego, prężnie rozwijającego się pokolenia.

Oferty mieszkaniowe w Krakowie rosną w miarę popytu i okazuje się, że często można zakupić lokum, które nie zostało jeszcze nawet wybudowane. Jest to o tyle przyjemne przedsięwzięcie, że będziemy mogli zdecydować o położeniu ścianek działowych, o położeniu ujść wody i odpływów kanalizacyjnych, a także gniazdek i włączników światła.

Dobrze jest móc podejmować takie decyzje, nawet jeśli w rezultacie okaże się, że nie wszystkie wprowadzone zmiany w pierwotnym planie były tak naprawdę potrzebne. Nowe mieszkania w Krakowie to strzał w dziesiątkę, szczególnie dla młodych ludzi.

3 komentarze

  1. Krakus

    Ludzie może by woleli nowe gdyby było to sensowne cenowo. Nowe tam nic nie ma dodatkowe wyposażenie dużo pieniędzy oraz bezczelność dewelopera jaki robi ciasnotę mieszkań i beznadziejne lokalizacje sprzedając potem to za bezcen. Wiele osób lubi nowe ale to jest znacznie przepłacanie za coś co nie ma takiej wartości.

  2. Senior

    W tych czasach deweloperzy to najgorsi oszuści. Kupujesz mieszkanie jakie jeszcze nie jest wybudowane a potem często okazuje się że są one mniejsze, ciaśniejsze, ciemniejsze, okno w okno z drugim budynkiem. Używane mieszkanie może wymagać remonto lub nie, nowe to jest często zawyżona cena nawet 2 krotnie. Mała klitka w cenie domu.

  3. wykończenia wnętrz

    Zalet na pewno jest wiele, ale cena może skutecznie odstraszyć większość z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.