Jakie funkcje ma nowy Apple Watch?

Zegarkowe elektroNie ma najmniejszej wątpliwości, że zegarek Apple Watch Series to najbardziej zaawansowany zegarek inteligentny z logo nadgryzionego jabłuszka. Zachwyca designem oraz funkcjonalnością. Jakie funkcje ma nowy Apple Watch?

Apple Watch Series 6 – niezbędny gadżet dla sportowców
W ubiegłym roku Apple wypuściło kolejny smartwatch, Apple Watch Series 6, który w ekspresowym tempie zyskał rzeszę zwolenników. Nic w tym dziwnego. Ten zegarek inteligentny posiada mnóstwo funkcji, które przekazują niezwykle ważne informacje związane z aktywnością fizyczną.

Najnowszy model wyposażono w różne tryby sportowe, aby każdy mógł śledzić swoje postępy w ulubionej dyscyplinie sportowej m.in. bieganie, pływanie, jazda na rowerze. Ponadto, ma klasę wodoodporności 50 metrów zgodnie z normą ISO 22810:2010. Oznacza to, że można z niego korzystać podczas pływania w basenie. Całość uzupełnia wysokościomierz, który monitoruje zmiany położenia nad poziomem morza. Będzie niezbędny podczas górskich wycieczek.

EKG i pomiar nasycenia krwi tlenem
W najnowszym modelu znajdziemy EKG. To funkcja, która pojawia się od Series 4. Samo EKG jest bardzo proste w obsłudze, a pomiar jest szybki i konkretny. Dzięki tej funkcji otrzymujemy informacje, dotyczące pracy naszego serca. Aby dokonać pomiaru, musimy dotknąć Digital Crown. Elektrokardiogram powstaje w zaledwie 30 sekund! Następnie aplikacja wskaże rytm zatokowy, czyli prawidłową pracę serca lub symptomy migotania przedsionków, a więc zaburzenie rytmu serca. W aplikacji Zdrowie możemy zobaczyć cały pomiar, a następnie zapisać do pliku .pdf.

Dzięki temu wyniki możemy wysłać do swojego lekarza w każdej chwili, aby mógł go przeanalizować i ocenić. Jeżeli zauważymy, że wynik jest nieprawidłowy, są odstępstwa od normy, nie zwlekajmy i również skontaktujmy się z naszym lekarzem rodzinnym. Smartwatch Apple Watch Series 6 wyróżnia technologia, umożliwiająca pomiar nasycenia krwi tlenem. Wystarczy włączyć aplikację, a następnie odczekać kilkadziesiąt sekund, aby otrzymać wynik. Możliwość mierzenia poziomu natlenienia jest niezwykle istotna w czasach pandemii. Zbyt niski poziom natlenienia występuje u niektórych osób z Covid-19. Jeżeli wynik nas zaniepokoi, niezwłocznie udajmy się do lekarza. W nowym Apple Watch Series nie zabrakło również czujnika tętna drugiej generacji, który automatycznie bada puls.

Apple Watch Series 6 – dodatkowe funkcje
Inteligentne zegarki są przydatne nie tylko w dzień, ale również i w nocy. Ilość godzin snu ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Jednak poza ilością, liczy się również jakość snu. Apple Watch Series 6 umożliwia śledzenie snu oraz jego analizę. Co więcej, aplikacja Sen będzie pomocna w wypracowaniu nawyku regularnego chodzenia spać.

Możemy wyznaczać i osiągać cele wypoczynkowe, które sobie wyznaczyliśmy. W nowym zegarku znajdziemy jeszcze jedną, ciekawą funkcję, a dokładnie Mycie rąk Po jej włączeniu zegarek będzie zachęcał nas do mycia rak przez 20 sekund, to czas, który zaleca WHO. Umożliwia również śledzenie cyklu miesiączkowego.

Więcej informacji znajdziesz na https://idream.pl/watch-pl.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.