Jaki wybrać zlew do domu

Zlew do domuWybór dobrego zlewu ma duże znaczenie. W sklepach jest dostępnych bardzo wiele modeli zlewów. Ich rodzaje możemy podzielić na liczne grupy. Najbardziej popularnymi grupami są zlewy o misie tradycyjnej.

Wyposażenie to można dzielić ze względu na rodzaj misy, materiał wykonania, wielkość, głębokość, montaż baterii wodnej, odpływy oraz kolory. Oczywiście z wszystkich tych rodzajów da się zsumować jaki zlew jest najlepszy w założeniach.

Jaki zlew jest najlepszy – wstępna informacja to, to że najważniejsze w zlewach są misy zlewowe. To jaki kształt będzie miał dany zlew oraz kolor wraz z materiałem wykonania zależy tylko od naszych potrzeb i miejsca jego przeznaczanie. Zlewy stalowe stosuje się do kuchni a ceramiczne do pomieszczeń sanitarnych. Wielkość misy zlewu powinna odpowiadać kształtem do szafki podzlewowej lub do miejsca jego przyszłego montażu.

Zlew w łazience i szczególnie kuchni powinien być głębszy. Często wykorzystujemy go do rożnych czynności. Ważne jest to, aby każdy zlew miał w sobie 2 odpływy wody. Chodzi tutaj o standardowy odpływ sitkiem do rury ściekowej oraz o odpływ zabezpieczający.

Odpływ zabezpieczający jest na ściance czołowej zlewu, i służy do zabezpieczenia przez przelaniem się wody zatkanej misy zlewu. Odpływ zabezpieczający uchroni dom przed zalaniem, gdyby się zapomniało zakręcić wodę, gdy odpływ główny jest zatkany lub się zatka.

Kolejna sprawa to montaż baterii, jest to bardzo istotna kwestia. Najlepiej gdy bateria jest montowana w zlewie a nie jest ona nadwieszana nad zlewem nie-stanowiąc jego integralnej części. Gdy bateria przecieka to leci wszystko do zlewu a w przypadku tych które nie są montowane w misie zlewu może lecieć woda po ścianie.

Dobry zlew powinien mieć boczne wypustki na ułożenie jakiś drobiazgów, które często używamy w danym miejscu. Takie rzeczy jak pojemniczki na szczotki itp się niestety nie sprawdzają, więc ich unikamy, trudno je potem doczyścić w zakamarkach. Najlepiej gdy zlew ma prostą budowę, którą łatwo czyścić.

Bateria zlewowa to już nasz dowolny wybór – pamiętajmy że te za kilka złoty mają krótki cykl sprawnego działania.

Wraz z zlewem powinien być zestaw montażowy, rurki, przewody i łączki. Ostatnia ważna sprawa to, to aby dany zlew miał standardowe łączenia – zlewy o nietypowych wpustach często sprawiają problemy w montażu. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.