Jaki wybrać szalik na zimę

Szalik na zimęSzalik jest to okrycie przeznaczone na szyję chroniące od przemarznięcia jak i od przeziębienia gardła. Szalik jaki zakładamy na chłodne i wietrzne dni powinien być wykonany w ściśle określony sposób aby dobrze chronił przed niepożądanymi odczuciami i reakcjami.

Szaliki wybieramy z reguły konkretnie dla danej osoby a nie uniwersalne dla całej rodziny. Powinny one pełnić kryteria długościowe, z czego jest on wykonany, grubość, oraz szerokość szalika. W przypadku mężczyzn liczy się także kolor – niektóre barwy nie odpowiadają mężczyzną – ale to tylko kwestia gustu.

Jaki wybrać szalik – wybór szalika zaczynamy od jego długości. Odpowiedni szalik powinien mieć minimum długość na okręcenie dwa razy luźno wokół szyi właściciela, wraz z pozostawieniem dwóch zwisających końców na długość około 20 cm każdy.

Kolejna istotna sprawa to szerokość szalika, powinien być on na około 15 – 25 cm szerokości.

Szerokość jest potrzeba na duże mrozy gdy chcemy postawić szalik także na usta wraz z ogrzewaniem szyi. Grubość szalika ma znaczenia w samej kwestii dobrego ogrzewania a także nie przepuszczania zimna przez materiał. Po prostu szalik nie może być za cienki.

Na szaliki najlepiej sprawdza się materiał typu polar, bawełniany, wełniany  itp. Zapewniają one dobrą wentylację a zarazem są bardzo ciepłe.

Facet z reguły nie nosi szalików jasnych i z frędzlami czy z motywami roślinnymi lub innego typu – najlepiej jedno barwne lub w kratę bez konkretnych wizerunków – ale to tylko kwestia gustu a nie już sprawy techniczne. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.