Jaki wybrać rower stacjonarny

Rower domowyWybranie dobrego roweru treningowego do ćwiczeń jest bardzo ważne. Jest cała gama różnego typy rowerów stacjonarnych, jednakże warto wybierać te które są najbardziej korzystne.

Jaki rower treningowy wybrać – szczególną uwagę należy zwrócić na to, jaki będzie posiadał on mechanizm. Najlepsze rowery treningowe będą miały mechanizmy oporu działające na zasadzie magnetycznej. Mechanizm magnetyczny jest najcichszy a zarazem najbardziej trwały.

Mechanizmy magnetyczne stawiają opór na zasadzie zbliżania namagnesowanych tarczy. W tego typie mechanizmach z reguły nie ma co się zepsuć.

Mechanizmy oporu inne niż magnetyczne czyli przykładowo mechaniczne lub elektryczne są mniej wydaje. Rower treningowy powinien posiadać licznik, czyli komputer pokazujący ilość przejechanych kilometrów, spalonych kalorii, czas jazdy na rowerze oraz prędkość jazdy.

Bardzo dobrze gdy rowery stacjonarne posiadają także wskaźnik i czujniki tętna osoby ćwiczącej. Czujniki zawsze są umieszczone na rączce roweru i odczytują tętno z dłoni osoby ćwiczącej.

Należy zwracać szczególną uwagę na wysokość roweru treningowego. Wiele tańszych modeli ma zbyt niskie siodełka by nadawały się do ćwiczeń, są mało wygodne. Rower stacjonarny powinien mieć regulowaną wysokość siodełka do takiego stopnia, aby można było dopasować idealnie jego wysokość do własnego wzrostu.

Zmiana oporu w rowerach także powinna się odbywać przez widoczne stopniowanie a nie w postaci płynnej typu plus i minus. Dobrze gdy rower stacjonarny ma wiele określonych stopni oporu – wtedy można dobierać je idealnie do własnych potrzeb.

Rower stacjonarny powinien mieć rozbudowana kierownicę – aby pozwalała na oparcie w różnych miejscach a tym samym zmianę pozycji siedzenia na siodle. Jest to istotne aby się nie męczyć w jednej pozycji siedzenia. O rowerach stacjonarnych warto przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Bars

    Najgorsze są te mechaniczne, one albo się psuja albo hałasują. A taki magnetyczny sprawdza się super o ile ma regulację siły oporu no i tam nie ma co się zepsuć. Też fajnie jak mierzy puls u człowieka. No i ważne jest krzesło, aby można było podnieść je wysoko oraz nie było przesadnie za szerokie i nie obcierało ud.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.