Jaki wybrać najlepszy menadżery plików

Najlepszy manager plikówWybranie dobrego menadżera plików może sprawić wiele problemów. Jest cała gama tego typu produktów na komputer jak i inne urządzenia przenośne.

Na początku warto skupić się na określeniu własnych potrzeb. Czy tego typu program ma służyć jako ułatwienie nawigacji na urządzeniu względem posiadanych plików oraz ich obsługi czy ma służyć do czegoś więcej.

Najbardziej typowym menażerem na plikach jest TC. Jednakże warto skupić się szczególnie na programach tego typu jakie są bezpłatne. Istnieje cała masa świetnie rozwiązanych i działających aplikacji ułatwiających zarządzanie plikami i nawigację systemową. Przykładem dwóch takich programów na komputer jest Double Commander oraz Unreal Commander.

Szczególnie warto zainteresować się Double Commanderem gdyż ma on bardzo szeroką gamę dostosowań do własnych potrzeb. Nie są to programy tak bardzo rozbudowane jak legendarny już TC, ale i tak są całkowicie wystarczające dla standardowego użytkownika.

W tego typu programach zawsze warto zwracać uwagę na możliwości dostosowania okna do własnych preferencji wyglądu, możliwości wybrania typu prezencji danych oraz przestrzeni dyskowej. Ich kluczowym zadaniem jest szybkie, łatwe i proste nawigowanie na systemie oraz jego plikach – więc programy tego typu muszą być dość mocno elastyczne.

Zdecydowanie wersje bezpłatne nie ustępują konkurencji licencyjnej w tego typie produktach – tym bardziej warto wypróbować kilka pozycji tego typu oprogramowania, aby wybrać najlepszą dla siebie. Co więcej – jeśli nie miało się z nimi wcześniej do czynienia to warto je sprawdzić – one zdecydowanie ułatwiają życie. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Xinic

    W zasadzie co do programów managerów plików to nie ma najlepszego bo różne osoby mogą potrzebować różnych rozwiązań. Double jest super prosty i wystarczy znacznej większości osób, ale potem inni chcą mieć dodatki jakieś o innych działaniach to wtedy jest unreal na drugim miejscu. Temat dobrze napisany, rzeczowo i faktycznie warto przejrzeć te wersje bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.