Jaki wybrać mikser kuchenny

Mikser do kuchniWybranie dobrego miksera do domu jest bardzo ważne. To jaki mikser będziemy posiadać będzie przekładało się na wygodę naszej pracy oraz jej dobre rezultaty. Do wyboru mamy bardzo wiele różnego rodzaju urządzeń, warto więc wybrać najlepszy.

Jaki mikser kuchenny wybrać – zacznijmy od podziałów mikserów. Miksery kuchenne można podzielić na zwykłe oraz te z przybudówką w postaci mis w których się miesza – miksery takie są stojące i same się obracają podczas użytkowania urządzenia.

W przypadku mikserów z miskami jest to wygoda gdyż same miksują zawartość miski. Mają jednak one wady że czasami wykonują miksowanie mało dokładnie. Te tradycyjne czyli takie, które trzyma się samemu są znacznie dokładniejsze.

Każdy mikser powinien mieć wiele biegów do szybkości obrotów. Różne dania i ciasta trzeba miksować na wskazanych obrotach w przepisach ich wykonania. Dobry mikser powinien mieć co najmniej 5 biegów do szybkości obrotów.

Liczba 5 jest optymalna. Kolejna sprawa to guzik przyspieszenia – jest on do nadawania maksymalnych obrotów bez włączania maksymalnego biegu miksera. Takie coś służy do ubijania i jest bardzo często potrzebne.

Dobre miksery muszą mieć wewnętrzne części z metalu. Mikser kuchenny wykonuje ciężką pracę szczególnie gdy mieszane masy są gęste. Dlatego części inne niż metalowe szybko się wyrobią a mikser przestanie wtedy działać. Każdy z mikserów powinien mieć wygodny uchwyt najlepiej gumowany. Dodatki do miksera czyli części powinny mieć blokadę wypadania.

Przy wyborze miksera kuchennego także trzeba zwracać uwagę na długość jego kabla. Niektóre modele mają zbyt krótki kabel a nie każdy wykonuje prace mikserem tuż przy gniazdku prądu.

Mikser powinien mieć mocno elastyczny przewód aby z czasem nie zaczął pękać. Poza tym liczy się też jego moc, im mocniejszy mikser tym można go używać do cięższej pracy. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.