Jaki wybrać materac do spania

Dobry materacWybór własnego materaca na jakim mamy zamiar spać jest dość istotną rzeczą. Jakość materaca jaki mamy zamiar użyć w naszym łóżko ma bardzo duży wpływ na komfort naszego przyszłego snu jak i zdrowie.

W sklepach jest mnóstwo materacy o rożnych nazwach i osoba która nie miała z nimi bliskiego kontaktu na przykład jako sprzedawca nie ma pojęcia za co płaci.

Bardzo wielu sprzedawców sprzedaje droższe materace pomimo tego że ich parametry są identyczne jak znacznie tańszych oraz dobierają je źle do danych osób. Tutaj postaram się dokładnie opisać jaki materac warto kupić, za co się płaci i co można pominąć.

Jaki materac wybrać do łózka – na początku bardzo ważna informacja że ma być on po prostu albo sprężynowy albo piankowy. Wykonania ich są różne ale za chwilę o co w tym chodzi. Materace sprężynowe jak i piankowe mogą mieć takie same parametry, jest to zależne po prostu od budowy i jakości ich tworzywa.

Skupmy się na materacach sprężynowych.Co powinny posiadać materace sprężynowe – po pierwsze jak największa ilość sprężyn i absolutnie każdą w osobnej komorze czyli tak zwanej kieszeni. Zapobiega to szybkiemu ich odkształcaniu. Ważne aby sprężyny były systemem niezależnym a nie połączonym jakąś listwą.

Materac nie musi posiadać wkładki kokosowej, ona jest mało istotna w rzeczywistości a tylko podnosi wagę materaca oraz cenę. Obszycia materaca powinny być mocne, materac powinien mieć uchwyt po bokach do jego przenoszenia. Materiał powłoki to najlepiej lateks. Dobrze gdy powłoka materaca jest zdejmowana do prania – uwaga większość materacy tego nie posiada.

W materacach piankowych najważniejsze jest to aby pianka nie odkształcała się po latach oraz aby natychmiastowo wracała do swojego ułożenia po odciążeniu. Tutaj najlepsze zastosowanie mają włókna sylikonowe. Obszywki materaca są na tych samych zasadach jak sprężynowego.

Jak wybrać materac dla siebie – najpierw zacznijmy od podstaw czyli po prostu się na nim połóżmy. Jeśli czujemy choć odrobinę sprężynki to już na pewno nie da się na nim normalnie spać. Materac dobieramy w sklepach na zasadach testowania go leżąc.

Bardzo często wiele rożnych materacy ma podobne parametry a różni się ceną, tutaj warto pogadać z sprzedawcą, lecz podchodzimy do tego co mówi z rezerwą. Dokładnie wypytujmy dlaczego to jest lepsze od czegoś innego, jego zająkniecie oznacza że bajeruje.

W przypadku materacy dopasowujących się do ciała trzeba być nie tylko ostrożnym ale i rozsądnym. Pamiętajmy jeżeli kupujemy je dla siebie i jesteśmy osobami już dorosłymi jest ok choć cena ich jest znacznie wygórowana. Jeżeli mamy zamiar je kupić dla dzieci to znaczy że już rozminęliśmy się z rozsądkiem.

Powód jest tego porosty, dzieci rosną i to szybko a nasz materac dopasuje się do ich kształtów na jakimś progu, i stanie się nie wygodny już po roku. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.