Jaką wybrać najlepszą podkładkę pod myszkę komputera

Najlepsza pod myszkęPodkładki pod myszki od komputera są bardzo różne. Warto się dokładnie im przyjrzeć z tego powodu, że będziemy mieli z nimi sporo do czynienia podczas korzystania z komputera. Podkładki jakie obecnie są na rynku można podzielić na trzy grupy.

Pierwsza z nich to podkładki o śliskiej powierzchni, o powierzchni materiałowej oraz takie które są całymi matami na biurko.

Samo wybranie podkładki jest proste, od razu należy odrzucić podkładki o śliskiej powierzchni. Powodem tego jest fakt, że myszki (obecnie coraz częściej stosowane) na podczerwień często mylą ślad prowadzenia kursora. Podkładki śliskie odbijają wiązkę promienia czerwonego z komórki, przez co ruch myszki czasami może być nieprawidłowy od tego jaki wykonujemy.

Najlepsze z obecnych wydają się podkładki z powierzchnią materiałową na specjalnej piance. Pianka zapobiega poślizgowi podkładki a powierzchnia z materiału myleniu w nawigacji ruchu kursorem. Podkładki te są także wygodne i przyjemne dla osoby sterującej myszką.

Mają one jednak wadę. Powierzchnia podkładek materiałowych potrafi się mocno brudzić i trzeba ją ręcznie prać.

Mato podkładki są formą zajmującą całe biurko lub jego większą cześć, służą one do ochrony blatu biurka oraz anty poślizgu zarówno na myszkę jak i elementów na biurku. Jest to dość droga forma, bardziej wykorzystywana w biurach i urzędach. Ma ona wiele praktycznych chwytów na długopisy czy inne narzędzia biurowe.

Każda podkładka musi spełniać tylko dwie zasady, musi być ona na piance antypoślizgowej oraz mieć wymiary nie mniejsze niż 15×20 cm – oraz mieć powierzchnię matową. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.