Jaką wybrać najlepszą firmę kurierską

Nadawanie paczekFirmy kurierskie to w obecnych czasach jedna z najpopularniejszych metod dostarczania przesyłek paczkowych. Firmy te dają realne zabezpieczenie przesyłanych rzeczy oraz dostawana jest szybsza a często i tańsza, niż w przypadku nadań pocztowych.

Kurier to znacznie prostsze i z reguły tańsze rozwiązanie względem przesyłek tradycyjnych. Tym bardziej jeśli brać pod uwagę Paczkomat oraz możliwość nadawania i odbierania w nim towarów o dowolnej porze dnia i nocy. Przesyłki kurierskie w obecnych czasach to nie tylko tradycyjna forma wysyłki – to także korzystanie z rozwiązań mobilnych czy wcześniej wspomnianych Paczkomatów.

Kurierzy także mogą przewozić towary o nietypowych gabarytach o których przesyłki pocztowe mogą tylko pomarzyć. Dodatkowo można ich wzywać, aby odbierali towary bezpośrednio z domu lub nadać je w wspomnianych wcześniej Paczkomatach – o ile nie przekraczają maksymalnych wymiarów które są w nich dopuszczalne.

Przesyłka kurierska to nowoczesna i realnie tańsza forma nadania towarów. Konkuruje na rynku ze sobą wiele firm w jakich można przebierać. Warto jednak zwrócić uwagę przy wyborze na jej innowacyjność oraz dostosowanie do klienta. Kluczowym czynnikiem na jaki warto zwracać uwagę powinna być dostępność do możliwości nadania przesyłki jak i jej odbioru przez całą dobę a także łatwość wykonywania tych dwóch czynności oraz oczywiście cena.

Rozwiązania typowo pocztowe to obecnie archaizm, tak samo jak i standardowe rozwiązania stosowane przez większość firm kurierskich – bazujące na modelach pocztowych.

W zasadzie obecnie tylko jedna firma kurierska rewolucjonizuje podejście do klienta, jak i sposobów dostarczania oraz nadawania wysyłek a – jest nią bez wątpienia InPost. Jest to pierwsza sieć która stworzyła strukturę Paczkomatów w Polsce, gdzie można nadawać i odbierać przesyłki – każdy z nich jest dostępny przez całą dobę w każdym dowolnym dniu. To zarówno cięcie kosztów jak i innowacyjność na korzyść klientów.

Warto zobaczyć stronę do nadawania paczek https://inpost.pl/wysylam – według statystyk już nawet 80% wysyłek jest kierowanych na Paczkomaty a nie tradycyjne adresy. To zaleta gdyż można ją odebrać w dowolnym wygodnym dla siebie czasie. Również podobny jest dominujący wynik wysłań – tutaj już połowę rynku stanowią nadania w Paczkomatach i ten współczynnik stale rośnie – wraz z rozwojem nowych boxów Paczkomatówych.

Jeśli ktoś zastanawia się jaki kurier jest najlepszy zarówno pod względem wygody oraz ceny a także bezproblemowości korzystania z jego usług to zdecydowanie na pierwszym miejscu pojawi się InPost. Warto porównać możliwości różnych firm i samemu się przekonać, że ta praktycznie pozostawia konkurencję w tyle – także pod względem jakości tego co oferuje. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.