Jaką wybrać najlepszą farbę do włosów

Farby włosówWybranie dobrej farby do włosów jest bardzo ważne. Od tego jaką wybierzmy będzie zależało jak długo dany kolor się utrzyma na włosach, a także jak on będzie wyglądał oraz czy będzie zdrowy dla włosów. Farb do włosów jest bardzo wiele, warto jednak zwracać dokładną uwagę na to co się wybiera.

Jakie farby do włosów są najlepsze – zacznijmy od tego że dobre farby do włosów to takie które długo trzymają kolor. Farby możemy podzielić na chemiczne i naturalne. Farby te różnią się tym, że jedne są całkowicie nie szkodliwe dla włosów, bardziej wydajne przez co i bardziej ekonomiczne oraz tym samym i trochę droższe.

Druga grupa to farby o składzie chemicznym, który w małym stopniu ale mimo wszystko wpływa negatywnie na włos a sama farba może być mniej wydajna.

Naturalne farby mimo tego że są droższe to jednak i tak się bardziej opłacają. Jak było wspomniane ich kolor utrzymuje się po farbowaniu nieco dłużej. Same farby na podstawie naturalnych składników nie niszczą w żaden sposób włosów a same wystarczają teoretycznie na więcej, bo są bardziej wydajne.

Wybierając farby do włosów trzeba wrócić szczególną uwagę na jej składniki. Farby posiadające alkohole wpływają niekorzystnie na stan zdrowia włosa. Niszczą jego strukturę. Warto wspomnieć że chemiczne składniki nie tylko niszczą farbowaną część włosa ale także jego strukturę w odrostach.

Osoby które używają wiele lat i złych jakościowo farb do włosów mogą sobie je zniszczyć, wysuszanie, kruszenie, matowienie to typowe następstwa po długotrwałym stosowaniu złych farb do włosów.

Warto przed zakupem dokładnie zapoznać się z składnikami farby, a w razie problemów z ich określeniem warto spytać się o to sprzedawcy – trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że często sprzedawcy sami nie wiedzą co sprzedają lub nie chcą powiedzieć źle o swoim asortymencie.

Najlepiej wybierać farby do włosów z atestami bezpieczeństwa. Dobre farby zawsze się bardziej opłacają na dłuższą metę – zdecydowanie warto wiedzieć co się używa i wybierać świadomie to co jest lepsze.

Dobre farby do włosów można kpić w drogeriach oraz internecie. O tym jakie konkretnie farby wybierać warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Japis

    Dokładnie składniki farby mają kolosalne znaczenie, zarówno dla zdrowia skóry jak i włosów. Wiele farb niszczy włosy na stałe, nawet te bardzo drogie farby są często zrobione tak aby niszczyć włos a potem aby ten sam producent sprzedawał odżywki i inne naprawiacze. Im bardziej naturalne tym lepsze, warto to dokładnie przeczytać przed użyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.