Jaką wybrać listwę zasilającą do prądu

Listwa prądowaPosiadając jeden kontakt w danym pokoju prawie zawsze okazuje się, że jest za mało gniazdek do naszego sprzętu elektronicznego.

Pomocne nam więc będzie zastosowanie listy do prądu inaczej zwane listwami zasilającymi – jest to nic innego jak coś dającego nam dużo więcej gniazdek do prądu złączonych do jednego kabla.

Listwę do prądu należy odróżnić od złodziejek z tego powodu, że działają one na trochę innych zasadach.

Listwa do prądu (listwa zasilająca) działa tak  ze posiada ona jeden kabel z wtyczką wychodzący, który podłącza się do gniazdka prądu. Listwa posiada w sobie kilka otworów na wtyczki działających na tej samej zasadzie co gniazdka – są one wszystkie podłączone do jednego gniazdka głównego.

Listwa elektryczna (listwa zasilająca) różni się tym od złodziejki że posiada ona w sobie po pierwsze sam kabel dzięki czemu można ją trzymać z dala od gniazdka i używać jaj jako przedłużacza. Kolejną różnicą jest sam fakt że listwa ma zazwyczaj zabezpieczenia sprzętu elektronicznego wbudowane w sobie.

Zabezpieczenia działają na zasadzie oporników jakie ma wbudowane w sobie listwa. Oporniki te przy nagłym skoku napięcia elektrycznego blokują jego dopływ do urządzeń elektrycznych.

Urządzenia te chronią wiec nasz sprzęt przed spaleniem od skoków napięcia. Listwy posiadają w sobie włączniki i wyłączniki przepływu prądu co jest dodatkowym ich atutem.

Im lepszy model listwy tym ma więcej oporników  – często jest to widoczne na światełku jakie jest na listwach zasilających. Pokazuje ono czy listwa jest włączona oraz czy jest sprawna – jak lampka się nie świeci znaczy że zostały uszkodzone oporniki przez skok napięcia lub cała listwa zasilająca jest wyłączona.

Listwy do prądu (listwy zasilające) można nabyć dość tanio. Warto jest kupić i posiadać ją  w domu, gdyż nie tylko ochroni nasz sprzęt elektronicznych ale i ułatwi nam jego podłączenie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.