Jaka sieć mobilna telefoniczna i internetowa jest najlepsza i najtańsza – co wybrać

Sieci mobilnePrzy wyborze najtańszej oraz najlepszej sieci mobilnej zarówno telefonicznej jak i internetowej – należy zwrócić uwagę na możliwości, jakie one oferuję względem ceny. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że ceny są znacznie mniejsze w mniejszych sieciach niż tych wielkich znanych marek a mimo wszystko w niczym im nie ustępują.

Od kilku lat powstają nowe sieci telefoniczne choć nie wydają one kolosalnych kwot na reklamy w mediach publicznych. Tych sieci nie zobaczy się reklam w telewizji czy radiu i być może dlatego są one znacznie tańsze – nie wydają na reklamy tylko oferują tanie i stabilne usługi.

Spośród wszystkich sieci w zasadzie pod uwagę warto brać przede wszystkim wymienione 3 – inne odpadają w testach cenowych lub jakościowych. Te sieci warto omówić by wiedzieć co oferują i jak faktycznie działają. Kolejność opisu sieci mobilnych telefonicznych i internetowych jest losowa. Każda z tych sieci posiada opcje abonamentu komórkowego oraz pakiety internetowe 100 + 200 GB (dzień i noc). Każda z tych sieci pracuje także na masztach i zasięgu sieci Plus – a więc zasięgi i szybkość internetu w danych miejscach powinny mieć takie same. Każda z nich ma czas umowy bezterminowy – z okresem miesięcznego wypowiedzenia.

Porównujemy w tych firmach opcje internetu mobilnego i abonamentu telefonicznego, które są najkorzystniejsze dla klientów.

OTVARTA – ostatnio bardzo promowana przez wykup reklam w internecie. Sieć ta posiada mobilny internet z pakietem dzień między godziną 8 a 24 i noc między godziną 00:01 – do 7:59 – jaka faktycznie moim zdaniem działa źle w rozliczeniach. Korzystanie w godzinach od 12 w nocy do 1 w nocy oraz między 7 a 8 nalicza zużycie wbrew regulaminowy do pakietu dziennego w naszym teście. Aktywacja to 29 zł a cena abonamentu miesięcznego na internet to 44,99 zł. Abonament telefoniczny w najtańszej sensownej opcji to 17,99 z czego brak w nim nieograniczonych bezpłatnych mms. Internet w nim to 21 GB – pozostałe elementy rozmowy i sms bez ograniczeń bezpłatne – aktywacja 24 zł. Otvarta to sieć z jaką mieliśmy problemy w obsłudze klienta, każdy naszym zdaniem błąd sieci, był wmawiany klientowi – że błąd leży po jego stronie. To także nie jest najkorzystniejsza oferta według internetu i telefonu mobilnego – znajduje się naszym zdaniem na 3 miejscu pod względem jakości.

Next Mobile – w tej sieci najkorzystniej wypada ze wszystkich internet mobilny, bo jest w cenie 32 zł miesięcznie – nocny jest od 1 w nocy do 8 nad ranem, w pozostałych godzinach dzienny. W abonamencie telefonicznym za 22 zł miesięcznie jest bez ograniczeń mms, sms, i rozmowy do wszystkich sieci i na stacjonarne ale tylko 3,5 GB dostępnego internetu. Aktywacja bez względu na rodzaj kosztuje zawsze 12 zł. Opcja internetu mobilnego jest w tej sieci zdecydowanie najlepsza ze wszystkich innych.

Lajt Mobile – sieć oferuje w telefonii komórkowej bezpłatne rozmowy i sms oraz mms za minimalną opłatę 19,99 miesięcznie oraz w tym 30 GB Internetu. Lub pakiet za 17,99 – wszystko pozostałe podobnie tylko zmienną jest 4GB internetu. W cenie sieci telefonicznej wychodzi najtaniej ze wszystkich i najbardziej opłacalnie. Internet mobilny to 100 + 200 GB tak samo jak w sieci Next Mobile na tych samych zasadach. Aktywacja w oby pakietach w Lajt to 29 zł. Działa także tylko w tej sieci bezpłatny roaming bez dodatkowego aktywowania lecz o ograniczeniach – mimo to nadal możliwy bezpłatny za granicą.

Co warto więc wybrać – jeśli chodzi o telefon z internetem to Lajt Mobile ma najlepszą opcję ze wszystkich cenowo oraz w możliwościach. Jeśli natomiast chodzi o internet mobilny to zdecydowanie wygrywa ze wszystkimi Next Mobile.

Przejrzeliśmy kilkanaście różnych sieci i wydaje się, że wymieniona przez nas są najbardziej korzystne po wczytaniu się w ich umowy oraz zapoznaniu z pakietami oraz cenami. Jeśli natomiast ktoś znajdzie coś bardziej korzystnego to podzielcie się tym w komentarzu. Zapraszamy do kolejnych wartościowych tematów w serwisie.

2 komentarze

  1. Polix

    Obecnie używam Next mobile i jest ok ale chodzi o telefon. Problem w tym że te 3,5 GB internetu to jest w zasadzie bardzo mało jak by się chciało słuchać muzyki przez internet lub tym bardziej oglądać filmy. To musi być co najmniej ponad 10 GB na miesiąc a tutaj się kończy to wszystko za szybko. Dlatego też rozglądam się za inna siecią.

  2. Savat

    Duże sieci nie wytrzymują konkrecji z tymi małymi jakie nie brylują w mediach publicznych. te male walczą o klienta a duże ich pomiatają. Dlatego także jak ktoś ma telefon czy internet w dużej sieci to lepiej zmienić na jakąś małą zobaczycie różnice na plus. Nie będzie się numerem identyfikacyjnym tylko osobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.