Jaką mate masującą wybrać – najlepszy masaż

Aparat do masażuWybranie bardzo dobrego aparatu masującego w postaci maty masującej może być trudne. Jest bardzo wiele różnych rodzajów mat do masażu. Można je wszystkie podzielić na proste grupy, masujące części ciała oraz całe ciało, rodzaje masażu jakie wykonują oraz typy wykonania.

Jaką matę masującą wybrać – najlepsze aparaty masujące zawsze będą spełniały szereg różnych wymogów. Należy odróżnić dwa typu masażów – tak zwane masaże shiatsu od masażów wibracyjnych.

W przypadku pierwszych działają one na zasadzie ugniatania i wałkowania aktywnymi głowicami. Masaże shiatsu są bardzo intensywne ale mają teoretycznie mniejszy zakres zastosowań niż masaże wibracyjne.

Masaże wibracyjne działają na zasadzie pracy silniczków wibracyjnych przenoszących różne drgania. Zarówno maty masujące z shiatsu jak i wibracyjne są bardzo dobre.

Jednakże maty wibracyjne zajmują mniej miejsca i mają szerszy zakres zastosowań. W każdym typie masaży należy zwracać uwagę na ilość pracujących elementów – głowic lub silniczków. Im teoretycznie ich więcej tym lepiej i masaż będzie dokładniejszy.

Mata masująca powinna być na tyle duża aby bez problemowo się na niej mieścić. Istotne jest to, aby była tak szeroka aby całe ciało leżało na niej a nie po za jej krawędziami. Jej długość także ma znaczenie, im jest ona dłuższa tym lepsze pokrycie na ciało podczas masażu.

Dobrze gdy aparat masujący ma pilota sterowania, w nim do ustawienia kilka programów masażu. Świetnie gdy można wybrać co ma być masowane – czyli tak zwane strefy komfortu – szczególnie w masażach wibracyjnych.

Mata masująca może być dodatkowo podgrzewana lub chłodząca. Jest to świetny dodatek na który warto zwracać uwagę. Mada masująca dobrze gdy jest podłączana zarówno do kontaktu jak i posiadająca możliwość podłączenia w samochodzie. Przewód zasilający matę także powinien być na tyle długi aby pozwalał komfortowo z niej korzystać. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.